Учасниками заходу були також керівник Центру перспективних досліджень і співробітництва з прав людини в сфері економіки ІЕПД НАН України Алевтина Санченко та співробітники департаментів моніторингу економічних і соціальних прав Секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини.
Під час заходу Олена Степаненко та Володимир Устименко обмінялися думками про комплекс взаємопов’язаних соціально-економічних проблем, з якими нині стикаються громадяни України. Серед іншого, наголошувалося на необхідності покращання нормативно-правового регулювання питань забезпечення прав людини, у т.ч. внутрішньо переміщених осіб, у зв’язку з наслідками збройної агресії проти України; дотримання прав мешканців новостворених ОТГ у процесі децентралізації; питань створення робочих місць, працевлаштування в Україні та зупинення відтоку населення за кордон; гарантування права на належний рівень заробітної плати, соціального та пенсійного забезпечення, що сприятиме подоланню негативної тенденції до стрімкого збідніння населення; а також збереження безпечного навколишнього середовища, яке останнім часом потерпає від забруднення через безвідповідальну економічну діяльність.
Підкреслювалося, що поточна економічна криза негативно впливає і на розвиток підприємництва, створює перешкоди реалізації в Україні Керівних принципів ООН з питань бізнесу та прав людини й помітній динаміці у досягненні Цілей сталого розвитку. При цьому Олена Степаненко зазначила, що питання імплементації міжнародних норм і стандартів щодо прав людини в її відносинах із бізнесом включено до пріоритетних напрямів діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у 2019 році.
Результатом обговорень стало урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між Інститутом економіко-правових досліджень НАН України та Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Документом передбачена координація зусиль у сфері розроблення та впровадження науково обґрунтованих механізмів забезпечення і захисту економічних і соціальних прав та свобод людини і громадянина.
Сторони Меморандуму обумовили порядок співпраці та домовилися про спільну розробку «дорожньої карти», яка визначатиме пріоритетні сфери, напрями і форми діяльності, що відповідатимуть їхній компетенції та потребам суспільства.
Захід відбувся в приміщенні Секретаріату Омбудсмана (м. Київ, вул. Інститутська, 21/8).
За інформацією Інституту економіко-правових досліджень НАН України