27 вересня 489 року остготи, серед яких були вихідці з України, на території якої сформувався їх етнос, одержали велику перемогу над узурпатором Одоакром і згодом врятували всю західну цивілізацію від загибелі. Король переможців – Теодоріх Великий за сотні років до Квадроченто і пап-гуманістів проводив комплексну реставрацію архітектури античного Рима і міркував над концепцією державної опіки над культурним надбанням.
Готський слід і чинник у історії України є таємничою і мало дослідженою темою. Елементи готської культури майже стерлися з національної пам’яті українців. І це виклик для нас – молодих дослідників, об’єднаних у рамках РМВ ВІФП.
На засіданні Рада планує заслухати та обговорити такі тематичні доповіді співробітників інститутів Відділення історії філософії та права НАН України:
– «Теодоріх Великий і остготська рятівна археологія» – старший науковий співробітник Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України кандидат юридичних наук Олександр Малишев;
– «Крим і готська проблематика як фактор сьогодення в сучасній українській науці» – старший науковий співробітник відділу археології раннього залізного віку Інституту археології НАН України кандидат історичних наук Евеліна Кравченко;
– «Різні підходи до конструювання історії України: проблеми ідентифікації в історії філософії України та українофільський дискурс» – науковий співробітник відділу історії філософії України Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України кандидат філософських наук Володимир Волковський.
Захід буде цікавий науковцям, митцям і громадським діячам, у яких ще жевріє любов до рідної історії, відповідальність за долю світової культури, готська ідентичність та аріанська єресь. А загалом – запрошуються всі, кого цікавить дана проблематика, вхід вільний.
Докладніша інформація – за посиланням:
https://www.facebook.com/events/2353806398194792/
За інформацією Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України