У церемонії взяли участь:
– академік-секретар Відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України академік Олександр Кириленко;
– директор Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України член-кореспондент Анатолій Носовський;
– директор Науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України та НАН України Ігор Шевченко.
На церемонії були присутні керівники районного комітету району Сихай-ань міста Циндао, вільної зони техніко-економічного розвитку міста Циндао, керівники та співробітники спільного підприємства.
Українська делегація відвідала територію вільної зони техніко-економічного розвитку та ознайомилась із земельною ділянкою, на якій вже навесні 2020 року почнеться будівництво офісного та промислово-лабораторного корпусу спільного Українсько-Китайського підприємства «Китайсько-українські ядерно-енергетичні технології Сянчу».
В ході візиту було проведено друге засідання Ради директорів спільного підприємства, на якому розглянуті кадрові питання та Звіт генерального директора Чжао Синьхуа про роботу підприємства.
Також українські вчені відвідали Міжнародну виставку обладнання для ядерної енергетики «2019 China International Nuclear Power Industry & Equipment Expo», в якій взяли участь майже всі китайські підприємства, що виготовляють обладнання у сфері ядерної енергетики. Виставка проходила в Китайському міжнародному виставковому центрі у місті Пекіні. Організатором цього форуму виступила Китайська федерація машинобудівної промисловості за підтримки Національної адміністрації ядерної безпеки КНР та Департаменту ядерної енергетики Національної адміністрації енергетики КНР. Співорганізаторами заходу стали Китайська національна ядерна корпорація CNNC, Китайська ядерно-енергетична корпорація CGNPG, Державна корпорація з інвестування в енергетику State Power Investment Group Co., Ltd.
|
Виставку відкрили заступник начальника державного управління енергетики КНР Лю БаоХуа, заступник начальника національної адміністрації ядерної безпеки КНР Гуо Ченчжань та заступник начальника департаменту ядерної енергетики державного управління енергетики КНР Ши Лішань.
Компанія Qingdao Xianchu Energy Development Group Co., Ltd запросила Інститут проблем безпеки атомних електростанцій НАН України взяти участь у Міжнародній виставці, в рамках якої представити експозицію спільного Українсько-Китайського підприємства «Китайсько-українські ядерно-енергетичні технології Сянчу».
З метою освітлення основних компетенцій, послуг, досліджень і розробок в ядерній галузі та всебічної демонстрації результатів співпраці та майбутніх напрямів діяльності на виставковому стенді представники спільного підприємства продемонстрували технології, які були розроблені для проведення науково-дослідних робіт на об’єкті «Укриття» Чорнобильської АЕС та можуть застосовуватися для ліквідації наслідків ядерних аварій, а також спільні українсько-китайські розробки в галузі робототехніки. Стенд спільного підприємства «Китайсько-українські ядерно-енергетичні технології Сянчу» викликав зацікавленість у багатьох відвідувачів виставки.
За інформацією Відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України