ПРЕС-АНОНС
м. Київ, 28 травня 2020 р. – 10:00
28 травня 2020 року відбудеться прес-конференція «Прогнозування поширення коронавірусу в Україні методами математичного моделювання: результати Робочої групи НАН України».
Під час заходу буде здійснено огляд проведеної обробки статистичних даних розвитку епідемії в Україні в порівнянні з іншими країнами, висвітлено результати попереднього прогнозування динаміки епідемії та представлено нові прогнози з урахуванням сценаріїв виходу з карантину.
Учасники:
Анатолій Загородній, віце-президент НАН України, академік НАН України;
Сергій Комісаренко, академік-секретар Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України, академік НАН України;
Анатолій Морозов, директор Інституту проблем математичних машин і систем НАН України, академік НАН України;
Ігор Бровченко, координатор Робочої групи з математичного моделювання поширення коронавірусу в Україні, заст. директора ІПММС НАН України, д. ф.-м. н.
Запрошуємо представників ЗМІ взяти участь у висвітленні заходу.
Місце та час проведення:
28 травня 2020 року, 10:00 - 11:10 (реєстрація починається о 09:30) в Інституті проблем математичних машин і систем (ІПММС) НАН України (м. Київ, пр. Глушкова, 42).
Також буде забезпечена можливість дистанційної участі в прес-конференції за лінком ZOOM, який буде надіслано після реєстрації.
Акредитація преси за телефоном: (096) 100-19-64, а також за e-mail: nasofukraine@gmail.com
Контекст заходу
З початку квітня 2020 р. міжвідомчою Робочою групою з представників Національної академії наук України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національної академії медичних наук України, з урахуванням світового досвіду математичного моделювання складних процесів, на основі статистичних даних про динаміку епідемії в Україні та інших країнах створювалась і тестувалась математична модель розвитку епідемії COVID-19 в нашій країні.
За результатами проведеного моделювання за період з 13.04.2020 по 14.05.2020 Робочою групою було підготовлено 5 документів “Прогноз розвитку епідемії коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні», в яких були представлені щотижневі прогнози по кількості захворювань коронавірусом в Україні загалом та в розрізі окремих регіонів.
Прогнози офіційно подавались Президією НАН України до Уряду України, РНБО України, Міністерства охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я. На них надавав посилання Кабінет Міністрів України на брифінгах.
Із зазначеними прогнозами можна ознайомитись за посиланням:
Аналіз попередніх прогнозів Робочої групи показав, що система моделювання в цілому вірно передбачила період настання найбільшої кількості нових інфікованих в Україні. Система дозволяє робити короткострокові прогнози щодо кількості інфекцій, кількості тих, хто одужав, та померлих. Система може використовуватись для аналізу сценаріїв пом’якшення карантинних обмежень та для підтримки прийняття рішень щодо впровадження та зняття обмежень. Моделююча система налаштована на всі області України і здатна обчислювати сценарії розвитку епідемії в кожному регіоні.