25 вересня 2020 року в рамках передвиборчої кампанії кандидатів на посаду Президента Національної академії наук України віце-президент НАН України академік Анатолій Загородній відвідав Кібернетичний центр НАН України, де зустрівся з колективами чотирьох академічних установ: Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, Інституту програмних систем НАН України, Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН та МОН України, Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України. Під час зустрічі академік Анатолій Загородній презентував свою виборчу програму, розповів про свої погляди на майбутній розвиток Національної академії наук України, а також висвітлив найгостріші проблеми, наявні сьогодні в Академії, та шляхи їх розв’язання.
Своєю головною метою Академік Анатолій Загородній назвав піднесення ролі і зміцнення престижу НАН України як вищої наукової організації держави.
Анатолій Глібович зазначив, що на сьогодні очевидною є необхідність подальшого реформування внутрішнього життя та вдосконалення структури НАН України. Але всі реформи мають бути проведені прозоро та виважено. В результаті вони мають забезпечити економічний і соціально-культурний розвиток держави та зміцнити Академію.
Також кандидат на посаду Президента НАН України поділився планами щодо перспектив діяльності НАН України як головної наукової організації України, наголосивши на необхідності розширення міждисциплінарних досліджень, досягненні суттєвого поступу у впровадженні та розвитку новітніх інформаційно-комунікативних технологій (штучний інтелект, машинне навчання, цифрові технології в управлінні). Для розвитку дослідницької інфраструктури та матеріально-технічного забезпечення наукових досліджень має здійснюватися підтримка унікальних об’єктів дослідницької інфраструктури Академії та їх залучення до міжнародних, насамперед, європейських дослідницьких інфраструктур.
|
Академік Анатолій Загородній акцентував увагу на необхідності зосередження зусиль на таких ключових напрямах, як залучення наукової молоді, підтримка талановитих молодих вчених, розвиток та широке використання можливостей міжнародної співпраці, насамперед Європейського дослідницького простору, розширення комунікації з органами державної влади тощо.
Всі присутні виявили значний інтерес до розмови, поставили чимало актуальних запитань кандидату на посаду Президента НАН України та отримали від нього розгорнуті відповіді.
Інформація та фото: Сектор фізико-технічних та математичних наук НОВ Президії НАН України