У ході зустрічей обговорювалися актуальні питання залучення творчого потенціалу до вирішення соціально-економічних проблем територій, що потерпають від відтоку кваліфікованих кадрів, і молоді, відновлення постконфліктних територій, координації наукових досліджень установ, які об’єднує ДНЦ НАН України та МОН України.
Зокрема, в Луганському національному університеті ім. Тараса Шевченка (м. Старобільськ) погоджено питання об`єднання зусиль щодо розвитку спільних із установами НАН України лабораторій, координації тематики наукових досліджень.
|
|
У місті Сєверодонецьк, яке наразі виконує функції обласного центру Луганської області, відбулися плідні зустрічі зі співробітниками Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля та Луганського державного університету внутрішніх справ. Науковці першого університету успішно розвивають вітчизняну школу локомотивобудування, дослідження в галузі хімії палива та вуглеводнів, співпрацюють у 7 спільних з установами НАН України філіях, реалізують разом із Оксфордським університетом у рамках «Горизонт 2020» проєкт «Смарт-сіті», впровадження результатів якого буде здійснюватися у низці європейських міст і двох містах України. В університеті розроблено проєкт і вже закінчується виготовлення дослідного зразка українського електромобіля, серійний випуск якого можливий з використанням потужностей підприємств Сєверодонецька.
Луганський державний університет внутрішніх справ відіграє величезну роль у забезпеченні кадрами правоохоронних органів Луганщини, проводить широку дослідницьку та пояснювальну роботу щодо додержання правопорядку на постконфліктних територіях, розробленні новітніх форм і методів роботи в умовах майбутньої реінтеграції непідконтрольних поки територій.
У місті Бахмут Донецької області відбулася зустріч у Донецькому університеті економіки і права, де було досягнуто домовленостей щодо проведення спільних заходів та співпрацю з науковими установами НАН України, вирішено укласти договір з установою НАН України. В рамках зустрічі з керівництвом Горлівського інституту іноземних мов, що зараз знаходиться у цьому ж місті, обговорено питання юридичного оформлення розробок вчених інституту, залучення їх до роботи в рамках діяльності ДНЦ НАН України та МОН України.
Луганський національний аграрний університет та Інститут прикладної математики і механіки (ІПММ) НАН України, що наразі розташовані у м. Слов`янськ Донецької області, продемонстрували делегації ДНЦ НАН України та МОН України плани розвитку наукових досліджень і свої досягнення, в тому числі підтверджені авторськими свідоцтвами і патентами. Донбаський державний педагогічний університет у співпраці з ІПММ НАН України розвивають спільні дослідження проблем сучасної математики.
|
Донбаська державна машинобудівельна академія має сталі традиції співпраці з машинобудівельними гігантами Краматорську та інших регіонів, обладнана відповідними лабораторіями, має досить потужний колектив науковців, які у співпраці з науковцями НАН України проводять прикладні дослідження, мають велику кількість об’єктів авторського права, про можливості впровадження яких домовилися ректор академії професор В.Д. Ковальов та делегація ДНЦ НАН України та МОН України. Прикладними дослідженнями та їхнім досить високим рівнем впровадження славиться Донецький національний медичний університет, з керівництвом якого було досягнуто домовленості щодо координації досліджень із установами НАН України відповідного спрямування. Також у м. Краматорськ проведено зустріч із керівництвом Донбаської національної академії будівництва і архітектури, в ході якої були обговорені перспективи проведення спільних наукових досліджень, розширення можливостей академії щодо задоволення потреб ринку праці будівельної галузі Донбасу, особливо в контексті реалізації стратегії економічного розвитку східних областей.
|
За інформацією ресурсу Донецького наукового центру (ДНЦ) НАН України та МОН України