Зі словами підтримки щодо реалізації експерименту виступили віцепрем’єр України, очільник Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, радник голови Офісу Президента України, президент Київської школи економіки, професор Піттсбурзького університету, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в 2019-2020 р.р. Тимофій Мілованов, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Романішин. Промовці підкреслили важливість для регіону, якій потерпає від збройного конфлікту, започаткування нових форм розвитку, які дозволять не тільки підняти економічні показники, але і стати своєрідним магнітом для залучення молодих талановитих підприємців, працівників галузі креативної економіки, громадян України з непідконтрольних владі України територій.
Віцепрезидент НАН України академік Сергій Пірожков у своєму виступі відзначив, що НАН України, як найвища наукова інституція держави, підтримує і не може бути осторонь розв’язання проблем розвитку Донецької та Луганської областей, реінтеграції українського суспільства. Це практична реалізація напрацювань науковців, зокрема, положень відповідних національних доповідей. Запропонований підхід до проведення державного експерименту відповідає принципам наукового пізнання, дозволяє апробовувати новітні підходи, які не мають аналогів, до розв’язання проблем цієї території та соціуму.
Голова Донецького наукового центру НАН України та МОН України, директор Інституту економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України член-кореспондент НАН України Володимир Устименко відзначив, що проєкт має інноваційну, креативну спрямованість, передбачає розвиток зеленої економіки, що безумовно буде вимагати впровадження результатів наукових розробок. І тут НАН України є що запропонувати. Тільки високий рівень наукоємності продукції дозволить забезпечити випереджальний рух країни.
Про участь у реалізації проєкту заявив у своєму виступі ректор Донбаської національної академії будівництва і архітектури Кравець В.А.
Наукове супроводження проєкту, який має велике значення для розвитку економіки регіону і держави, прискорення процесів реінтеграції непідконтрольних територій буде проводитись і в майбутньому.
За інформацією Інституту економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України