18 лютого 2021 року з ініціативи голови Ради молодих учених Інституту прикладної математики і механіки НАН України кандидата фізико-математичних наук Євгенії Олександрівни Євгеньєвої та вчителя вищої категорії Юлії Сергіївни Пожитько відбулася друга зустріч у 2-В класі ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 міста Слов'янська.
Перший урок серії з теми «Ряд Фібоначчі» відбувся у вересні 2020 року, про що повідомлялося на сайті НАН України. Діти були дуже зацікавлені таким заходом та з нетерпінням чекали продовження.
Темою другого незвичайного уроку математики стала «Стрічка Мебіуса». Діти дізналися про німецького математика Августа Мебіуса, його багатий вклад у геометрію та астрономію, а також про його дивовижне відкриття – стрічку Мебіуса. Недаремно її форма надихає митців та архітекторів із усього світу на створення справжніх шедеврів, а властивості цієї стрічки використовуються у техніці та на виробництвах.
Діти навчилися самостійно виготовляти стрічку Мебіуса та провели з нею цікаві досліди.
Як справжні науковці вони довели, що стрічка Мебіуса є односторонньою поверхнею. У цьому їм допоміг мурашка-мандрівник, який намагався дістатися листочка на іншій стороні паперу. Провівши дослід, вони впевнились, що на звичайному кільці мурашці ніяк не дістатися листочка, а форма стрічки Мебіуса дозволяє це зробити без перешкод.
Більш за все школярів здивували експерименти з розрізанням стрічки. У той час, коли при розрізанні звичайного кільця з паперу вони отримували два нових кільця, стрічка Мебіуса видавала зовсім неочікуваний для них результат.
Проведений науково-популярний захід для молодших школярів черговий раз довів, що математика – цікава наука і вона може дивувати.
За інформацією Інституту прикладної математики і механіки НАН України