16 березня 2021 року під час онлайн-бесіди, організованої лекторієм "Наукові зустрічі/Scientific meetings", перший заступник генерального директора НТК “Інститут монокристалів” НАН України член-кореспондент НАН України Валентин Чебанов розповів про проблеми розвитку науки в Україні.
Вчений переконаний, що тільки всебічна підтримка наукової і освітянської сфери є підґрунтям для перетворення України на розвинуту країну. Важливо розуміти, що “науковий бюджет” – це інвестиції в майбутнє. Необхідно розвивати власну високотехнологічну промисловість та створювати свою інноваційну продукцію. Також існує гостра потреба у підвищенні статусу науковця і педагога в суспільстві.
Під час дискусії Валентин Чебанов акцентував на проблемі недофінансування науки в Україні з боку держави та відсутності фінансування наукової сфери з боку приватного сектору. Все це має місце ще й на фоні існуючого несприятливого інвестиційного клімату для іноземних інвесторів. На його думку, істотного вдосконалення потребує і законодавство, яке регулює наукову й освітянську діяльність у нашій державі.
Вчений також зупинився на ще одній проблемі – застаріла матеріально-технічна база в наукових установах та окреслив можливі шляхи її вирішення.
У ході дискусії не можливо було оминути увагою й проблему відтоку наукових кадрів за межі України – наукової міграції. Валентин Чебанов окреслив причини такого явища та розповів про інструменти, які б могли допомогти у подоланні цього явища.
Наприкінці онлайн-бесіди науковець поділився власним баченням щодо загальної формули успіху сучасної наукової установи.
Деталі дізнавайтеся з відеосюжету: