19 липня 2021 року в Освітньо-науковому просторі Київського академічного університету МОН та НАН України відбулась урочиста церемонія створення Асоціації академічного співробітництва «Академ.Сіті» та підписання відповідного Меморандуму науковими установами НАН України.
Меморандум було підписано дванадцятьма інститутами Національної академії наук та Київським академічним університетом у присутності т.в.о. Президента НАН України академіка Сергія Пирожкова.
Заснування Асоціації є визначальним кроком для створення наукового парку «Академ.Сіті», що має об’єднати учасників інноваційної екосистеми України, насамперед академічну науку та бізнес-середовище, і забезпечити їхню ефективну взаємодію в сфері розвитку високих технологій. Головною метою діяльності майбутнього НП «Академ.Сіті» є доведення науково-технічних розробок до високих рівнів готовності та їхня подальша комерціалізація. Це має забезпечити підвищення темпів регіонального розвитку шляхом створення нових робочих місць із високою доданою вартістю, що сприятиме розвитку інноваційного сектору економіки України.
Основними завданнями НП «Академ.Сіті» є презентування наукових розробок НАН України бізнес-середовищу, створення високотехнологічних компаній та інноваційних підприємств (стартапів та спінофів), залучення приватних інвестицій в науково-технічну діяльність. Також першочерговим завданням стане надання представникам бізнес-середовища доступу до експертної бази НАН України, налагодження контактів із науковцями, надання можливостей ефективного використання дослідницької інфраструктури НАН України.
Проєкт реалізується у партнерстві з технологічним парком Адлерсхоф (м. Берлін) та Університетом ім. Гумбольдта (м. Берлін) за підтримки Федерального міністерства освіти і наукових досліджень Німеччини. “Німеччина є одним з найважливіших партнерів України у європейських дослідницьких програмах. Тому Міністерство освіти і наукових досліджень Німеччини завжди підтримує спільні наукові проєкти. Розуміючи при цьому, що успіх реалізації наукових програм залежить від рівня їх менеджменту, ми віримо, що німецький досвід стане у нагоді при реалізації реформ, які розпочала Національна академія наук України”, - зазначив у вітальній промові Тимчасовий повірений у справах Посольства Федеративної Республіки Німеччина пан Бертрам фон Мольтке.
У церемонії взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Федерального Міністерства освіти і наукових досліджень Німеччини та Київської міської державної адміністрації, які висловили беззаперечну підтримку проєктові. «Києву давно потрібен власний «Адлерсхоф», який стане потужним центром інновацій та залучення інвестицій. У нас сконцентровані понад 400 наукових установ та більше ста вищих навчальних закладів. Створення наукового парку «Академ.Сіті» має всі шанси стати дійсно інноваційним, потужним центром, де об’єднаються наука і підприємництво. А ми як міська влада допоможемо, щоб цей проєкт був реалізований. Впевнений, ми впораємось із амбітним завданням», – наголосив перший заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексій Кулеба.
За інформацією Київського академічного університету