23 вересня 2021 року в будівлі Президії НАН України відбулася зустріч керівництва Національної академії наук України з керівництвом Міністерства освіти і науки України.
Національну академію наук України на цій зустрічі представляли Президент НАН України академік Анатолій Загородній, віцепрезидент НАН України, голова Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України академік Вячеслав Богданов, віцепрезидент НАН України, голова Секції хімічних і біологічних наук НАН України академік Вячеслав Кошечко, віцепрезидент НАН України, голова Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України академік Сергій Пирожков, віцепрезидент НАН України член-кореспондент НАН України Олег Рафальський та перший заступник головного вченого секретаря НАН України – начальник Науково-організаційного відділу Президії НАН України Олег Кубальський.
Міністерство освіти і науки України представляв заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції доктор економічних наук, професор Олексій Шкуратов.
На початку зустрічі Президент та віцепрезиденти НАН України поінформували заступника Міністра освіти і науки про основні напрями наукових досліджень і науково-технічних розробок установ НАН України, здобутки її вчених.
Олексій Шкуратов, у свою чергу, висловив сподівання, що МОН України і НАН України будуть активно співпрацювати у визначенні стратегії і програмних пріоритетів розвитку держави, зокрема у підготовці проєктів нормативно-правових актів щодо науки й освіти.
Учасники зустрічі обговорили низку важливих питань, які стосуються подальшого розвитку співпраці між Національною академією наук України та Міністерством освіти і науки України. Серед них:
– підготовка проєктів нормативно-правових актів стосовно Національної премії України імені Бориса Патона;
– формування персонального складу Міжвідомчої ради з координації фундаментальних і прикладних досліджень в Україні;
– включення фундаментальних досліджень з напрямів математики і природничих наук до переліку пріоритетних напрямів розвитку наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності;
– поглиблення співпраці між Академією та Міністерством у рамках підготовки та атестації наукових кадрів на третьому (науково-освітньому) рівні вищої освіти.
За інформацією СКНД НОВ Президії НАН України
Фото: Прес-служба НАН України