У період з 15 до 17 червня 2022 року відбулася Генеральна асамблея Європейських інститутів раку (ОЕСІ).
Україну в цій авторитетній європейській інституції вже понад 25 років представляє Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології (ІЕПОР) ім. Р.Є. Кавецького НАН України.
Цьогоріч у роботі Генеральної асамблеї в режимі онлайн взяв участь академік НАН України
Василь Чехун, який за пропозицією президента ОЕСІ
Тьєррі Філіпа отримав право відкрити засідання та виступив зі
зверненням до його учасників. Учений, зокрема, наголосив, що в умовах російської військової агресії, складається особливо небезпечна ситуація щодо доступності надання кваліфікованої допомоги хворим на рак в Україні. “До початку війни на обліку в Україні було понад 1 мільйон онкохворих. Військові дії, окупація, міграція порушили і значно ускладнили логістику та надання медичної допомоги онко-пацієнтам. Значно скоротилась кількість міжнародних клінічних досліджень, які дозволяли до 20% онкохворим отримувати лікування за новітніми стандартами. Зрозуміло, що порушення алгоритму протоколів діагностики і терапії значно погіршують якість та ефективність терапії”, – зазначив Василь Чехун. Він також звернувся до учасників засідання зі словами: “Aналіз критичних викликів в умовах війни змушує мене просити Вас про максимальне сприяння наданню медичної допомоги онкологічним хворим, які знаходяться в тимчасовій еміграції у Ваших країнах; створити трастовий фонд матеріально-технічної підтримки для відбудови та відновлення зруйнованих онкологічних клінік в Україні”.
В обговоренні цього звернення взяли участь наступний президент ОЕСІ професор Giovanni Apolone, професор A.Llombart Bosch та інші.
Особливістю Генеральної асамблеї 2022 року стала загальноєвропейська підтримка зусиль України в протистоянні військовій агресії росії, а також пошук шляхів збереження та відновлення можливостей надання спеціалізованої допомоги онкологічним хворим. Тематика наукової конференції, яка проходила в рамках Генеральної асамблеї, була присвячена ролі штучного інтелекту як інструменту в сучасній і майбутній онкології, а також актуальним питанням та проблемам впровадження молекулярних технологій діагностики та моніторингу онкопатології.
***
Організація Європейських інститутів раку (ОЕСІ) є найбільшою європейською протираковою мережею, до складу якої входять 110 провідних онкологічних центрів. ОЕСІ проводить координацію і оптимізацію зусиль спрямованих на забезпечення розвитку новітніх технологій для потреб онкологічної науки та розробку кращих стандартів надання клінічної допомоги.
У рамках роботи Генеральної асамблеї щорічно проводяться наукові конференції, які визначають вектор розвитку онкологічної галузі (науки і практики).
Нині проводиться координація зусиль щодо поглиблення співпраці між ОЕСІ та Інститутом експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.
За інформацією ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України