19–20 жовтня 2022 року в Переяславі триватиме ІІ міжнародна науково-практична конференція «Географічна наука та освіта: перспективи й інновації». Серед організаторів цього заходу – Інститут географії НАН України.
Джерело: dribble.com / Julia Bezvershenko |
Метою конференції є обговорення потенціалу географічної науки в реагуванні на нові політики, ідеї, практики, які формуються на глобальному рівні та в ЄС у відповідь на основні виклики ХХІ ст. Йдеться насамперед про наслідки російської агресії, міграційні процеси, загострення екологічної кризи. Наскільки нинішня географічна методологія дозволяє вирішувати дослідницькі задачі й задовольняти суспільний запит? Наскільки необхідна міждисциплінарна взаємодія? Як географи мають долучатися до досягнення цілей сталого розвитку 2030 у повоєнний період? Які прогалини і протиріччя слід усунути при подальшій реалізації політики регіонального та місцевого розвитку? Як надалі формувати систему пріоритетів національної безпеки? Ці запитання будуть ключовими в дискусіях.
Окремо, з огляду на стрімкий розвиток інформаційних технологій, трансформацію світоглядних цінностей, ролі отриманих знань і навичок, організатори вважають за доцільне обговорити завдання, методики й організацію географічної освіти.
Наукові напрями конференції:
1. Географія в оцінюванні наслідків агресії Росії в Україні для життєдіяльності суспільства.
2. Трансформації ландшафтів внаслідок військових дій та шляхи їх відновлення.
3. Збалансований розвиток і Цілі 2030: міжнародний та національний вимір
4. Географічна освіта та її роль у повоєнному відновленні України та її регіонів.
Робочі мови конференції: українська, англійська.
До участі запрошуються студенти, аспіранти, докторанти, молоді вчені, наукові й науково-педагогічні працівники.
Заявки на участь і доповіді приймаються до 15 серпня 2022 року – на скриньку: olimp-geograf@ukr.net.
Деталі –
в інформаційному листі. За інформацією Інституту географії НАН України