6 жовтня 2022 року відбувся візит Президента НАН України академіка Анатолія Загороднього та віцепрезидента НАН України академіка Вячеслава Богданова до Інституту ядерних досліджень НАН України.
На початку зустрічі директор Інституту академік Василь Слісенко ознайомив гостей з основними результатами наукової та науково-технічної діяльності установи, а також з поточним станом справ Інституту. Він охарактеризував структуру, кадровий склад, експериментальні можливості установи та окреслив перспективи її подальшого розвитку.
Зліва направо: віцепрезидент НАН України академік Вячеслав Богданов, Президент НАН України академік Анатолій Загородній та директор Інституту ядерних досліджень НАН України академік Василь Слісенко |
Після цього керівництво НАН України ознайомилося з роботою відділу радіаційного матеріалознавства, в якому функціонує унікальна та єдина в Україні лабораторія з «гарячими» камерами, що дозволяють проводити регламентні роботи з досліджень зразків-свідків металу корпусів ядерних реакторів АЕС України.
Основні напрями досліджень, які виконуються на базі відділу з «гарячими» камерами стосуються матеріалознавчого супроводу безпечної експлуатації корпусів ядерних реакторів, зокрема дослідження радіаційного окрихчування корпусних сталей за допомогою механічних випробувань матеріалів (статичний розтяг, ударний вигин, експериментальні методи механіки руйнування, малоциклова втома тощо), аналізу експериментальних даних для оцінки структурної цілісності і радіаційного ресурсу корпусів реакторів типу ВВЕР, а також матеріалознавчої підтримки розробки нормативних документів у галузі атомної енергетики.
Президент НАН України академік Анатолій Загородній та віцепрезидент НАН України академік Вячеслав Богданов у лабораторії з «гарячими» камерами |
Ще одним важливим об’єктом, з роботою якого ознайомилися гості Інституту, став Навчальний центр з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу імені Джорджа Кузмича.
Навчальний центр є відомим навчальним закладом не лише в Україні, а й далеко за її межами. Його потенціал широко використовується МАГАТЕ для проведення регіональних і національних навчальних курсів, семінарів і робочих нарад для фахівців з ядерної та радіаційної безпеки, фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів. Фахівці Центру запрошуються для читання лекцій на курсах МАГАТЕ, які проходять в інших країнах.
Президент НАН України академік Анатолій Загородній, віцепрезидент НАН України академік Вячеслав Богданов, директор Інституту академік Василь Слісенко, учений секретар ВЯФЕ НАН України Ігор Кочешев |
На завершення зустрічі керівництво НАН України відзначило, що пишається успіхами Інституту та бажає його колективу подальшої плідної праці на благо українського народу.