Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Scientific Publications and Publishing Activity of NAS of Ukraine
Personal cabinet
Intranet Portal
Books
Жебраковские чтения. III: Онтогенетическая пластичность генома как основа адаптивности растений
Book
Annotations
NAS Ukraine
About NASU
Activity
Apparatus of Presidiumof NASU
Awards
Book
Вибрано
Book Series
Centers for Collective Use of NAS of Ukraine
Colegial
Competition
Department
International cooperation
Members
Messages
Multi-volume
NASUDepartment
Organization
Personal Site
Postgraduate and Doctoral Education
Presidium
Державні нагороди та відзнаки
НАН України
Наукові та науково-популярні заходи НАН України
Наукові та науково-прикладні розробки
Центри колективного користування приладами НАН України
Red
Інформаційне наповнення сайту
bcs
Book
Так
Так
20%,80%
Ukrainian
Summary:
Розглянуто сучасні дані про мінливість генома соматичних кліток рослин в онтогенезі в процесі диференціювання та у меристематичних клітках, залежність процесів мінливості соматичних кліток від генотипу й, особливо, вплив на ці процеси умов зростання. Проаналізовано причини, клітинні й молекулярні механізми онтогенетичної мінливості геному, виникнення генотрофів і їхні
[⇒]
особливості, адаптивність виникаючих змін, а також можливість успадкування набутих ознак. Висловлено й обґрунтовується положення про те, що рослина - це система клітинних популяцій, що характеризується пластичністю свого генофонду, в основі якої лежить пластичність генома соматичних кліток, що при взаємодії із клітинним відбором забезпечує адаптивність рослини як цілісного організму й створює можливість успадкування (передачі нащадкам) адаптивних геномних змін, набутих протягом онтогенезу.
Більшість таких змін є епігеномними, оскільки вони, вочевидь, не торкаються генетичної інформації та, у принципі, є зворотними, що особливо яскраво проявляється в процесах дедиференціювання - редиференціювання.
Russian
Summary:
Рассмотрены современные данные об изменчивости генома соматических клеток растений в онтогенезе в процессе дифференцировки и в меристематических клетках, зависимость процессов изменчивости соматических клеток от генотипа и, особенно, влияние на эти процессы условий произрастания. Проанализированы причины, клеточные и молекулярные механизмы онтогенетической изменчивости генома,
[⇒]
возникновения генотрофов и их особенности, адаптивность возникающих изменений, а также возможность наследования приобретенных признаков. Высказано и обосновывается положение о том, что растение – это система клеточных популяций, которая характеризуется пластичностью своего генофонда, в основе которой лежит пластичность генома соматических клеток, что при взаимодействии с клеточным отбором обеспечивает адаптивность растения как целостного организма и создает возможность наследования (передачи потомкам) адаптивных геномных изменений, приобретенных в течение онтогенеза.
Большинство таких изменений является эпигеномными, поскольку они, очевидно, не затрагивают генетический код и, в принципе, являются обратимыми, что особенно ярко проявляется в процессах дедифференцировки – редифференцировки.
Type of publication:
Monographs
Rubric:
Biology
Author(s):
В.А. Кунах
Where and by whom is issued:
Минск : Право и экономика
Year:
2011
Scope:
56 с. (Усл. печ. л. 3,5).
Circulation:
100
ISBN:
978-985-552-003-1
Main Publisher:
Institute of Molecular Biology and Genetics
Елементи для відображення відсутні.
©
Інститут програмних систем НАН України
, 2023