Ukrainian
Summary:Уявлення про величезний спектр сутнісних властивостей людини (не претендуючи на повноту, нам вдалося виокремити понад 70 із них) – наслідок тривалої еволюції антропологічної рефлексії. Розглядаючи це питання під кутом зору органічної взаємодії філософської та мистецької рефлексії (особливо – красного письменства), автор виокремив для порівняння три образи-концепти поглядів на сутністьHomo: "Дзеркальна сутність" (Р. Рорті), "Будинок з безліччю вікон-поглядів на світ" (письменник Г. Джеймс) та "Плюралістичний Всесвіт" (= плюральна людська сутність) (концептуалізатор філософії прагматизму В. Джеймс).
Summary: Під кутом зору такого зіставлення у книжці розглянуто: феноменологізацію сучасної антропологічної рефлексії (розділI), перші сумніви щодо сутнісної ієрархії у класичній філософії (розділII), спалахи "неевклідової рефлексивності" (розділIII), вплив усіх перелічених явищ на корекцію загальнотеоретичного антропологічного дискурсу (розділIV), нарешті – питання про заломлення філософсько-антропологічного знання у сучасних педагогічних практиках. Уперше у постмарксистській літературі автор відслідковує взаємопроникнення символічних та "речовиннісних" елементів людського світу, розокремлює "антропологічне підпілля" неущербної та ущербної особистості, вияскравлює значущість для антропологічної рефлексії особливостей антропології дитинства, антропології статі, валеології, а також феномену "досвіду-межі".
Reading audience:Розраховано на спеціалістів і навчанців гуманітарного профілю, усіх, кого цікавить еволюція гуманістичного світорозуміння від його класичних до посткласичних форм