Ukrainian
Summary:Монографія присвячена дослідженню українсько-німецьких відносин у 1918-1933 рр. в політичній, дипломатичній та економічній сферах у контексті загальної міжнародної ситуації міжвоєнної доби. На значному фактичному матеріалі розкриваються чинники українсько-німецького зацікавлення, зокрема з’ясовується місце українського питання в східноєвропейській стратегії Німеччини напередодні та у роки Першої світової війни. Основна увага приділена аналізу головних напрямів двосторонніх відносин, характеру взаємин державних формувань, що з’явилися на території України в добу української революції – Української Народної Республіки періодів Центральної ради і Директорії, гетьманської Української Держави та Української Соціалістичної Радянської Республіки з Німеччиною. Досліджується торговельно-економічна співпраця двох держав, а також питання дипломатичних взаємин, зокрема процес створення і функціонування національних посольств, консульств у Німеччині.
Reading audience:Монографія розрахована на науковців, викладачів та студентів, всіх, хто цікавиться історією міжнародних зв’язків України.
Russian
Summary:Монография посвящена исследованию украинско-немецких отношений в 1918–1933 гг. в политической, дипломатической и экономической сферах в контексте общей международной ситуации межвоенного периода. На значительном фактическом материале раскрываются факторы украинско-немецкой заинтересованности, в частности выясняется место украинского вопроса в восточноевропейской стратегии Германии накануне и в годы Первой мировой войны. Основное внимание уделено анализу главных направлений двусторонних отношений, характера взаимоотношений государственных формирований, которые появились на территории Украины во время украинской революции, – Украинской Народной Республики периодов Центральной Рады и Директории, гетманского Украинского Государства и Украинской Социалистической Советской Республики с Германией.
Summary: Исследуется торгово-экономическое сотрудничество двух держав, а также вопрос дипломатических взаимоотношений, в частности процесс создания и функционирования национальных посольств, консульств в Германии.
Reading audience:Монография рассчитана на научных работников, преподавателей и студентов, всех, кто интересуется историей международных связей Украины.