Ukrainian
Summary:Останніми роками у ряді країн активно створюються Національні бази даних (БД) наукового цитування: в Японії "Citation Database for Japanese Papers", в Китаї "Chinese Science Citation Database", в Польщі "Polish Sociology Citation Index", в Росії "Російський Індекс Наукового Цитування (РІНЦ)" - новий цікавий проект, що стартував в 2005р. та ін. Особлива роль Міжнародних пошукових і оцінних інструментів належить БД "Web of Science" (компанія "Thomson Rienter") і "Scopus" (компанія "Elsevier"). У публікації представлена БД, що охоплює посилання в роботах вітчизняних і зарубіжних учених на наукові праці академіка Бориса Євгеновича Патона з глибиною пошуку 50 років по електронних і традиційних ресурсах, з практично повним виключенням джерел корпоративного цитування і самоцитування. Матеріали публікації відображають динамічний профіль затребуваності наукових ідей академіка Б.Є. Патона - беззмінного Президента НАН України впродовж останніх 50 років.
Summary:Дана робота може бути корисною як "перша ластівка" для створення нових електронних ресурсів: Атласу розвитку науки в Україні, рейтингу академічних наукових установ, оцінювання якості їх наукової діяльності і ефективності їх фінансових витрат, а також моніторингу нових наукових напрямів і "точок росту" сучасного розвитку науки в Україні.
Russian
Summary:В последние годы в ряде стран активно создаются Национальные базы данных (БД) научного цитирования: в Японии "Citation Database for Japanese Papers", в Китае "Chinese Science Citation Database", в Польше "Polish Sociology Citation Index", в России "Русский Индекс Научного Цитирование (РИНЦ) "- новый интересный проект, стартовавший в 2005г. и др.. Особая роль международных поисковых и оценочных инструментов принадлежит БД "Web of Science" (компания "Thomson Rienter") и "Scopus" (компания "Elsevier"). В публикации представлена БД, охватывающая ссылки в работах отечественных и зарубежных ученых на научные труды академика Бориса Евгеньевича Патона с глубиной поиска 50 лет электронных и традиционных ресурсах, с практически полным исключением источников корпоративного цитирования и самоцитирования. Материалы публикации отражают динамический профиль востребованности научных идей академика Б.Е. Патона - бессменного президента НАН Украины на протяжении последних 50 лет.
Summary:Данная работа может быть полезной как "первая ласточка" для создания новых электронных ресурсов: Атласа развития науки в Украине, рейтинга академических научных учреждений, оценки качества их научной деятельности и эффективности их финансовых затрат, а также мониторинга новых научных направлений и "точек роста" современного развития науки в Украине.