Ukrainian
Summary:Розвиток будь-якої країни світу підпорядкований головній цілі – зробити життя людей більш "тривалим, здоровим, комфортним і сповненим творчістю". Але сьогодні людство стикнулося з цілою низкою глобальних проблем, які загрожують його існуванню. Саме на вирішення глобальних і національних проблем, які існують у кожній країні світу, і повинна бути спрямована інноваційна діяльність у будь-якій державі. У цьому контексті автори провели аналітичне дослідження проблем і перспектив конвергенції нано-, біо-, інформаційних і когнітивних технологій (NBIC-технологій) як ключового фактору становлення шостого технологічного укладу в країнах світу та основи побудови економіки випереджального розвитку. У монографії розглянуті можливі напрямки комерціалізації нанотехнологій в економіці, а також наведено аналіз досвіду державного регулювання розвитку наноіндустрії у провідних країнах світу.
Summary: Особливу увагу автори приділили оцінці стану розвитку нанотехнологій в Україні, необхідності розробки теоретичних положень і методичних підходів щодо обґрунтування організаційно-економічного механізму забезпечення науково-технічних досліджень і комерціалізації нанотехнологій у країні та реформування на цій основі її економіки.
Reading audience:Рекомендовано для вчених, спеціалістів, викладачів, аспірантів та студентів, які досліджують проблеми технологічного прогнозування та розбудови економіки
Russian
Summary:Развитие любой страны мира подчинено главной цели– сделать жизнь людей более "длительной, здоровой, комфортной и полной творчества". Но сегодня человечество столкнулось с целым рядом глобальных проблем, угрожающих его существованию. Именно на решение глобальных и национальных проблем, которые существуют в каждой стране мира, и должна быть направлена инновационная деятельность в любом государстве. В этом контексте авторы провели аналитическое исследование проблем и перспектив конвергенции нано-, био-, информационных и когнитивных технологий (NBIC-технологий) как ключевого фактора становления шестого технологического уклада в странах мира и основы построения экономики опережающего развития. В монографии рассмотрены возможные направления коммерциализации нанотехнологий в экономике, а также приведен анализ опыта государственного регулирования развития наноиндустрии в ведущих странах мира.
Summary: Особое внимание авторы уделили оценке состояния развития нанотехнологий в Украине, необходимость разработки теоретических положений и методических подходовпо обоснованию организационно-экономического механизма обеспечения научно-технических исследований и коммерциализации нанотехнологий в стране и реформирования на этой основе ее экономики.
Reading audience:Рекомендуется для ученых, специалистов, преподавателей, аспирантов и студентов, исследующих проблемы технологического прогнозирования и развития экономики