Ukrainian
Summary:На основі багаторічних наукових досліджень автора і вчених Державної установи «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку Національної академії наук України» вперше у системній формі презентовано нові результати, які стосуються надзвичайно актуальних проблем економіки природокористування і сталого розвитку. Сформульовано базові імперативи і стратегічні напрями раціоналізації всіх сфер ресурсокористування із застосуванням інноваційно-інвестиційної моделі. Розкрито методологічні та методичні засади капіталізації природно-ресурсної складової соціально-економічного потенціалу сталого розвитку й інституціонального забезпечення сфери природокористування, природно-техногенної та екологічної безпеки, поводження з відходами і вторинного ресурсокористування в умовах децентралізації влади й посилення євроінтеграційного вектору розвитку України
Summary:Запропоновано фінансово-економічний механізм управління територіальними природно-господарськими комплексами та рентні засади модернізації природно-ресурсної сфери. Вперше з позицій інноваційної методології визначено вартість природного багатства країни, розкрито змістовні ознаки і структуру організаційних, економічних та інституційних механізмів упровадження його комплексної економічної оцінки у процес збалансованого природокористування та ефективного управління сталим розвитком держави. Охарактеризовано особливості застосування публічно-приватного партнерства у сфері природокористування та наведено основоположні принципи реалізації цієї моделі на регіональному і локальному рівнях.
Reading audience:Для науковців, педагогічних працівників, фахівців державного управління, місцевих органів влади, неурядових організацій та осіб, які цікавляться проблемами екології, економіки природокористування і сталого розвитку.