Ukrainian
Summary:У монографії висвітлені питання розвитку збалансованого природокористування та господарювання в рекреаційно-туристичній сфері в Україні. В роботі розглянуто інституціональні передумови та концептуальні засади збалансованого природокористування в рекреаційно-туристичній сфері, умови розвитку рекреаційно-туристичної сфери на принципах сталого природокористування. Розглянуто важелі системи регулювання природокористування в рекреаційно-туристичній сфері – механізми стимулювання розвитку збалансованого природокористування та економічні інструменти системи державного регулювання природокористування в рекреаційно-туристичній сфері. Вивчено такі проблемні питання фінансового забезпечення природокористування в рекреаційно-туристичній сфері в Україні, як регулювання інвестиційної привабливості та бюджетного фінансування. Проаналізовано стан та потенціал розвитку рекреаційно-туристичної сфери України, її рекреаційно-туристичної інфраструктури як базового чинника формування попиту та пропозиції в рекреаційно-туристичній сфері. Центральне місце в роботі відведено узагальненню результатів детального аналізу сучасних тенденцій та стратегічних орієнтирів господарювання в рекреаційно-туристичній сфері в південних регіонах України (Українське Причорномор’я. Приазов’я, Придунав’я) та на локальному рівні і південні райони Одеської області та місто Одеса). Окремо розглянуто в роботі перспективи та цільові установки збалансованого розвитку рекреації та туризму на природно-заповідних територіях України.
Reading audience:Монографія розрахована на широке коло читачів – наукових працівників і фахівців у галузі економіки природокористування та охорони природного середовища, працівників органів державного управління, студентів і викладачів вищих навчальних закладів, аспірантів і пошукувачів наукових ступенів, які займаються вивченням проблем інтенсифікації розвитку рекреаційно-туристичної сфери в Україні.
Russian
Summary:В монографии освещены вопросы развития сбалансированного природопользования и хозяйствования в рекреационно-туристической сфере в Украине. В работе рассмотрены институциональные предпосылки и концептуальные основы сбалансированного природопользования в рекреационно-туристической сфере, условия развития рекреационно-туристической сферы на принципах устойчивого природопользования. Рассмотрены рычаги системы регулирования природопользования в рекреационно-туристической сфере– механизмы стимулирования развития сбалансированного природопользования и экономические инструменты системы государственного регулирования природопользования в рекреационно-туристической сфере. Изучены такие проблемные вопросы финансового обеспечения природопользования в рекреационно-туристической сфере в Украине, как регулирование инвестиционной привлекательности и бюджетного финансирования. Проанализировано состояние и потенциал развития рекреационно-туристической сферы Украины, ее рекреационно-туристической инфраструктуры как базового фактора формирования спроса и предложения в рекреационно-туристической сфере. Центральное место в работе отведено обобщению результатов детального анализа современных тенденций и стратегических ориентиров хозяйствования в рекреационно-туристической сфере в южных регионах Украины (Украинское Причерноморье, Приазовье, Придунавье) и, на локальном уровне,южные районыОдесской области и город Одесса. Отдельно рассмотрены в работе перспективы и целевые установки устойчивого развития рекреации и туризма на природно-заповедных территориях Украины.
Reading audience:Монография рассчитана на широкий круг читателей– научных работников и специалистов в области экономики природопользования и охраныприродной среды, работников органов государственного управления, студентов и преподавателей высших учебных заведений, аспирантов и соискателей ученых степеней, занимающихся изучением проблем интенсификации развития рекреационно-туристической сферы в Украине.