Ukrainian
Summary:У монографії розглянуто вплив мовних контактів і запозичень на формування тематичних груп лексики. Здійснено синхронно-діахронне дослідження орнітонімів давньоанглійського, середньоанглійського та новоанглійського періодів. Встановлено корпус і джерела запозичених, гібридних і калькованих орнітонімів. Визначено і якісно оцінено масштаби іншомовних впливів у різні хронологічні періоди, а також діапазон змін, що супроводжують адаптацію запозичень на англійському ґрунті.
Проаналізовано особливості входження запозичень у структуру англійського орнітонімікону, зокрема їхні стосунки з питомими назвами птахів. Висвітлено подальшу еволюцію запозиченої лексики, в тому числі появу вторинних значень.
Reading audience:Для філологів, які цікавляться проблемами мовних контактів та icторичною лексикологією, викладачів і студентів.
Russian
Summary:В монографии рассмотрено влияние языковых контактов и заимствований на формирование тематических групп лексики. Осуществлены синхронно-диахронные исследования орнитонимов древнеанглийского, среднеанглийского и новоанглийского периодов. Установлен корпус и источники заимствованных, гибридных и калькированных орнитонимов. Определены и качественно оценены масштабы иностранных влияний в разные хронологические периоды, а также диапазон изменений, сопровождающих адаптацию заимствований на английской почве.
Проанализированы особенности вхождения заимствований в структуру английского орнитонимикона, в частности их отношения с удельными названиями птиц. Освещена дальнейшая эволюция заимствованной лексики, в том числе появление вторичных значений.
Reading audience:Для филологов, интересующихся проблемами языковых контактов и исторической лексикологией, преподавателей и студентов.