Ukrainian
Summary:У монографії подано результати системно-структурного дослідження змін в лексиконі, граматичному ладі та нормах української літературної мови за останнє десятиліття. Об’єкт вивчення становлять динамічні процеси в українській мові, які протягом аналізованого періоду виявили найвищу активність та найвідчутніше вплинули на склад та функціонування лексичної, граматичної і словотвірної систем у різних сферах життя українського суспільства: неосемантизація, термінування, детермінування та транстермінування лексики, адаптування іменних і дієслівних новотворів та новозапозичень до словозмінної і словотвірної систем мови, взаємодія її дескриптивних і прескриптивних норм. Унаслідок дослідження змодельовано реальний стан мобільних ділянок лексикону й граматичного ладу української мови, який заслуговує на подання в нормативних словниках і граматиках, а також у новій редакції українського правопису.
Reading audience:Для науковців, викладачів, аспірантів та вчителів, для всіх, зацікавлених проблемами розвитку української мови.
Russian
Summary:В монографии представлены результаты системно-структурного исследования изменений в лексиконе, грамматическом строе и нормах украинского литературного языка за последнее десятилетие. Объект изучения составляют динамические процессы в украинском языке, которые в течение рассматриваемого периода обнаружили высокую активность и ощутимо повлияли на состав и функционирование лексической, грамматической и словообразовательной систем в различных сферах жизни украинского общества: неосемантизация, терминирования, детерминирования и транстерминирования лексики, адаптации именных и глагольных новообразований и новозаимствований к словоизменительной и словообразовательной системам языка, взаимодействие ее дескриптивных и прескриптивных норм. В результате исследования смоделировано реальное состояние мобильных участков лексикона и грамматического строя украинского языка, который заслуживает представления в нормативных словарях и грамматиках, а также в новой редакции украинского правописания.
Reading audience:Для научных работников, преподавателей, аспирантов и учителей, для всех, интересующихся проблемами развития украинского языка.