Завідувач відділу проблем перспективного розвитку паливно-енергетичного комплексу Інституту економіки промисловості НАН України доктор економічних наук Данило Череватський і учений секретар цього Інституту кандидат економічних наук Мирослава Солдак у статті для інтернет-видання “Дзеркало тижня” висловлюють думку про те, що одним із важливих векторів розвитку України може стати бриколаж*. “Україні варто уважніше придивитися до бриколажу як явища та способу мислення. Не лише тому, що зайва сировинність традиційної інженерії гальмуватиме наш розвиток, але й тому, що решток і руїн, на превеликий жаль, у нас тепер удосталь…”, – зазначають науковці.
Переробка та повторне використання того, що прийнято вважати будівельним сміттям, набувають все більшого поширення в країнах Європи. Україна ж, як зауважують фахівці, володіє значним бриколажним ресурсом, який можна використати з користю.
“Бриколажний підхід є таким нетривіальним способом інтенсифікації переробного сектору — через перетворення підручного малоцінного або взагалі такого, що не має цінності, на Безцінне”, – зазначають автори статті.
Докладно – у
ПОВНІЙ ВЕРСІЇ СТАТТІ * * *
*”Bricolage” з французької – це створення і створене з підручного з допомогою «химерно підібраних інструментів і матеріалів» у реінтерпретації та перекомбінації ідей і стилів, «решток попередніх будівель і руїн».