28 червня 2023 року в читальній залі науково-технічної бібліотеки Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» (НТК «ІМК») НАН України (Харків) відкрилася благодійна виставка живопису Світлани Бараннік.
У заході взяли участь керівники та працівники НТК «ІМК» НАН України, завідувачка Ізюмської дитячої бібліотеки Оксана Завгородня (дистанційно) і всі небайдужі.
Світлана Бараннік – колишня працівниця НТК «ІМК» НАН України й активна волонтерка. Мета її благодійного проєкту – зібрати донати і книжки, аби відновити фонди Ізюмської дитячої бібліотеки, зруйнованої російськими загарбниками.
Ізюм, зображений на більшості картин художниці, – місто її дитинства. Мисткиня, за її ж словами, малює Ізюм таким, яким він був до війни, щоби показати, який він прекрасний і дивовижний, а не лише понівечений і зруйнований, яким усі бачили його в новинах.
«Дуже символічно, що цей проєкт поєднує творчість, мистецтво, освіту та науку – все, що формує наш унікальний світогляд, наші духовні та культурні цінності, код нашої національної ідентичності», – відзначив генеральний директор НТК «ІМК» НАН України академік Володимир Семиноженко на відкритті виставки. Він подякував Світлані Бараннік за важливу ініціативу і передав до фонду бібліотеки книжки свого авторства.
«Від того, які книжки читатимуть наші діти, залежить наше майбутнє, адже освіта починається саме з бібліотеки. Сподіваюся, що завдяки спільним зусиллям Ізюмська бібліотека поповниться новими книжками, а в її стіни повернеться життя», – зазначив перший заступник генерального директора НТК «ІМК» НАН України член-кореспондент НАН України Валентин Чебанов.
«Зруйнована бібліотека – це рани, які ми маємо лікувати разом, підтримуючи один одного. Немає сумнівів, що ми все здолаємо, відновимо і наша країна буде ще кращою та з кожним кроком сильнішою», – підсумував директор Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України академік Борис Гриньов.
Виставка працюватиме впродовж двох тижнів з 10:00 до 14:00. Усі охочі можуть докластися до відродження Ізюмської дитячої бібліотеки – подарувати їй книжки або ж пожертвувати кошти на придбання нових.
За інформацією НТК «ІМК» НАН України