30 червня 2023 року в Києві відбувся II студентський науковий пікнік Academ Open Air 2023.
Ініціаторами й організаторами заходу виступили Київський академічний університет (КАУ) й Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
До онлайн-частини заходу долучилося 14 спікерів (науковців та партнерів), які розповіли про сучасні наукові дослідження, розробки, міжнародну співпрацю, поділилися своїм професійним досвідом та надихнули слухачів цікавитися металофізикою, нейробіологією, математикою, машинним навчанням, генетикою, смарт-матеріалами тощо. Представник Інжинірингової школи Noosphere Сергій Веретюк розповів про нові можливості для студентів, зокрема про підтримку студентських стартапів по всій Україні. Володимир Мєтєльов розповів, як Grid Dynamics із головним офісом у Кремнієвій долині долучається до освітньо-наукового процесу у великих містах України, пропонуючи підтримку в напрямах дослідження даних шляхом проведення курсів і стажувань для студентів КАУ, зокрема. Крім цього, учасники детальніше дізналися про магістерські програми від міжнародної ІТ-компанії EPAM, які можна опановувати одночасно з магістратурою КАУ, перезараховуючи відповідні кредити. Наталія Гаращенко з Лабораторії відкритих інновацій КАУ розповіла про екосистему Academ City, Deep Tech стартапи та підприємницьку освіту. Директор КАУ академік НАН України Олександр Кордюк у своєму виступі ще раз наголосив, що і Національна академія наук України, і Київський академічний університет відкриті для всіх, хто хоче робити науку і живе науковими проєктами. Навчання в КАУ відбувається шляхом залучення студентів до роботи в інститутах НАН України та участі в актуальних дослідженнях. Насамкінець, запрошений спікер із Czech Technical University in Prague Їжі Вискочіл розповів про візуалізацію даних та науковий підхід до віртуального 3D-мистецтва.
Очна частина Academ Open Air 2023 відбувалася на галявині Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України та складалася з виступів запрошених спікерів. Своїми науковими шляхами та натхненням поділилися науковці з різних інститутів НАН України: Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова, Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця, Інституту математики, Інституту молекулярної біології та генетики, Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова, Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича, Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона. Докладно про Лабораторію відкритих інновацій КАУ, Academ City, Deep Tech стартапи та підприємницьку освіту розповіла науковий співробітник КАУ Наталія Гаращенко.
Після офіційної частини пікніка всі учасники мали можливість взяти участь у грі-знайомстві «Капелюх», поспілкуватися з науковцями та між собою, відвідати фудкорт. Значне зацікавлення відвідувачів також викликали клітка з зеленим щуром, 3D-принтер тугоплавких матеріалів, зона VR. У рамках інтерактивної частини заходу науковці з Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України Олександр Плющай і Галина Михайлова продемонстрували феєричні наукові експерименти.
Організатори Academ Open Air 2023 сподіваються, що їм вдалося досягнути основної мети заходу – зробити науку ближчою для молодого покоління, показати величезний потенціал Національної академії наук, продемонструвати, скільки різних напрямів можна досліджувати, у яких лабораторіях працювати та з якими людьми готувати наукові статті.
Більше інформації про подію –
на сайті Київського академічного університету (КАУ) За інформацією КАУ