18–20 вересня 2023 року у Харкові відбулась Міжнародна школа-семінар для молодих вчених «Функціональні матеріали для технічних та біомедичних застосувань».
Організатори заходу – Інститут сцинтиляційних матеріалів (ІСМА) НАН України та Рада молодих вчених ІСМА НАН України.
Учасники школи-семінару |
У роботі школи-семінару взяло участь 49 науковців. Всього було заслухано 24 наукові доповіді, а також 5 лекцій від вчених з установ та організацій України, Польщі, США, Великобританії, Німеччини, Франції, Швейцарії, Індії. Формат конференції дав можливість зробити доповіді як у традиційному вигляді, так і за допомогою онлайн-трансляції на платформі Zoom. Нажаль, у зв’язку з тим, що місто знаходиться близько до зони бойових дій, більшість учасників взяла участь у дистанційному форматі.
Під час роботи школи-семінару було заслухано усні доповіді молодих вчених, присвячені технології отримання функціональних матеріалів, фізичним властивостям та застосуванню функціональних матеріалів, нанотехнологіям та наноматеріалам, люмінесцентним технологіям в біології та медицині.
Під час доповідей молодих вчених |
«Родзинкою» цьогорічної школи-семінару стала лекція від дизайнера, модельєра, художника Костянтина Пономарьова «Звільнене мистецтво. Від Дюшана до Христо та Жанни-Клод».
На завершення школи-семінару пройшла сесія, присвячена обговоренню отриманих результатів під час виконання європейського гранту «Партнерство з ISMA щодо розробки інноваційних типів калориметрів для фізики високих енергій на основі сучасних сцинтиляційних матеріалів» вченими з ІСМА НАН України, Університету Клода Бернара Ліон-1 та ЦЕРН.
Під час сесії за грантом TWISMA |
Конференція відбулась за фінансової підтримки гранту TWISMA (грантова угода №101078960), що фінансується Європейським Союзом за програмою Horizon Europe, та товариства OPTICA.
Організатори та учасники заходу висловлюють вдячність воїнам ЗСУ за можливість провести школу-семінар в місті Харків.
Наступну міжнародну школу-семінар «Функціональні матеріали для технічних та біомедичних застосувань» планується провести у вересні 2024 року за сприятливих умов. Запрошуються всі зацікавлені!
За інформацією Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України