28 травня 2024 року в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України відбулася робоча нарада за участю представників наукових установ співвиконавців цільового міждисциплінарного проєкту „Солідаризація українського суспільства в умовах війни та перспективи збереження і відтворення солідарного соціального потенціалу у повоєнному розвитку країни” (2024–2025 рр.).
|
Участь у нараді взяли: директор Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України академік НАН України Олег Рафальський, заступники директора цього Інституту – член-кореспондент НАН України Олександр Майборода і доктор політичних наук Юрій Шайгородський, учений секретар установи кандидат історичних наук Віталій Перевезій; директор Інституту економіки та прогнозування НАН України академік НАН України Валерій Геєць і завідувачка відділу соціально-економічних проблем праці цього Інституту доктор економічних наук Вікторія Близнюк; директор Інституту соціології НАН України член-кореспондент НАН України Євген Головаха і головний науковий співробітник цього Інституту доктор соціологічних наук Віктор Степаненко.
Метою наради була координація дій установ у реалізації наукового проєкту, що спрямований на дослідження феномену солідаризації українського суспільства в один із найбільш критичних моментів української історії – період російсько-української війни з акцентом на визначення чинників, які впливають на суспільну солідаризацію в нинішніх умовах, на викликах та загрозах цьому процесові.
Академік НАН України Валерій Геєць наголосив, що науковці повинні проявити свої прогностичні вміння і вже зараз описати потенційні лінії розколів, що здатні порушити суспільну єдність.
Член-кореспондент НАН України Євген Головаха акцентував, що соціологи у своїх опитуваннях уже зараз спостерігають розходження позицій представників різних вікових груп стосовно шляхів розвитку сучасних процесів.
Підсумовуючи дискусію, академік НАН України Олег Рафальський зазначив, що попри фундаментальну спрямованість, дослідження має важливе прикладне значення, тому за результатами проєкту необхідно підготувати серію аналітичних матеріалів, які сприятимуть ухваленню виважених державних рішень.
За інформацією Інституту політичних і етнонаціональних досліджень
ім. І.Ф. Кураса НАН України