29 липня 2024 року Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні пан Арад Бенкьо й аташе Еліас Фонметц відвідали з ознайомчим візитом Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського (НБУВ).
Про Бібліотеку як просвітницький і науковий центр розповів високим гостям заступник генерального директора НБУВ з наукової роботи кандидат історичних наук Юрій Ковтанюк.
Дипломати оглянули
Австрійську бібліотеку, котра є частиною відділу міжнародної інформації та зарубіжних зв’язків НБУВ, і ознайомилися з її фондом. Австрійська бібліотека в НБУВ одночасно і виконує функції класичної бібліотеки (як унікальна для Києва колекція видань німецькою мовою, що налічує вже понад 16 тисяч одиниць зберігання – книжок, періодичних видань, CD-дисків, перекладів австрійських авторів, дослідження українських науковців про австрійських діячів науки й культури тощо), і діє як культурний центр, що пропагує культуру, науку та видавничу справу Австрії.
Про нинішню різнопланову й багатовекторну діяльність Австрійської бібліотеки у Києві гостей поінформували завідувачка відділу міжнародної інформації та зарубіжних зв’язків НБУВ кандидат історичних наук Людмила Дем’янюк і наукова співробітниця цього відділу Галина Безпала.
Докторові Араду Бенкьо й аташе Еліасові Фонметцу також продемонстрували книжкову виставку, присвячену 100-річчю від дня смерті Франца Кафки.
Кандидат історичних наук
Юрій Ковтанюк запросив пана Посла виступити на пленарному засіданні міжнародної наукової конференції
«Бібліотека. Наука. Комунікація. Інтеграція у міжнародний бібліотечний простір» (вона відбудеться в НБУВ у жовтні цього року), в межах якої заплановано, зокрема, круглий стіл «Рецепція творчості Франца Кафки у бібліотечних зібраннях (до 100-річчя від дня смерті)». За словами
Юрія Ковтанюка, НБУВ сподівається на долучення австрійських літераторів, істориків, культурологів до цього масштабного наукового форуму.
Охоче прийнявши запрошення, пан Арад Бенкьо відзначив, що як історик за фахом високо оцінює зусилля НБУВ з розвитку та зміцнення наукових і культурних зв’язків Австрії та України, й запевнив у підтримці НБУВ як осередку збереження унікальних історичних і культурних цінностей.
На завершення дипломати і науковці висловили впевненість у продовженні плідної співпраці.
Довідково
Австрійську бібліотеку в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського було створено 1992 року в межах проєкту «Австрійські бібліотеки за кордоном». Федеральне міністерство європейських та закордонних справ Австрії ініціювало його наприкінці 1980-х років для створення подібних бібліотек передусім в університетських містах і бібліотеках країн Центральної та Південно-Східної Європи.
Українська сторона з великим ентузіазмом сприйняла пропозицію Відня створити в Україні австрійські інституції, які представляли б науку й культуру. У листопаді 1992 року Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського отримала від Австрії неоціненний дар – універсальну книжкову колекцію німецькою мовою. Так і почалась історія Австрійської бібліотеки у Києві, котра стала одним із рушіїв наукової та культурної співпраці між Україною й Австрією.
Австрійська бібліотека у Києві за сприяння та підтримки Федерального міністерства європейських та закордонних справ Австрії, Посольства Австрії в Україні вже організувала низку українсько-австрійських наукових і культурно-просвітницьких заходів, зокрема наукових конференцій та презентацій.
За інформацією Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського
Фото: Австрійська бібліотека у Києві та Посольство Австрії в Україні