27 вересня 2016 року відбулася зустріч віце-президента НАН України академіка А. Загороднього з делегацією компанії Томсон Рейтер.
Під час зустрічі було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Національною академією наук України в особі віце-президента НАН України академіка А. Загороднього, з одного боку, і компанією Томсон Рейтер в особі Керуючого директора щодо країн колишнього СРСР
П. Марчевського, з іншого боку.
Меморандум передбачає сприяння у розвитку взаємовигідних зв’язків між вченими наукових установ НАН України та їх зарубіжними колегами, а також інформаційне співробітництво за програмами підвищення конкурентоспроможності українських наукових установ, використання доступу до високотехнологічних інформаційних рішень, які реалізуються шляхом передплати аналітичних ресурсів цієї компанії.
Слід зазначити, що компанія Томсон Рейтер – провідний постачальник аналітичної інформації, інформаційних рішень і баз даних для науки і промисловості.
У своєму вступному слові академік А. Загородній привітав поважних гостей та зазначив, що наукові установи НАН України зацікавлені у розвитку співробітництва з компанією Томсон Рейтер, що допоможе зміцнити позиції української науки на світовій арені за рахунок підвищення кількості наукових публікацій вітчизняних вчених в закордонних видавництвах та їх цитування у широкому колі наукової спільноти.
|
Генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського член-кореспондент НАН України В. Попик у своєму виступі зазначив, що велика підготовча робота з підписання Меморандуму, який вже найближчим часом дасть змогу вітчизняним вченим активно долучитися до використання потужної наукометричної платформи Web of Science, підійшла до свого логічного завершення. За його словами, незважаючи на важку ситуацію із цьогорічним фінансуванням, вчені Академії очікують від тих кроків, які були зроблені представниками української сторони та представниками компанії Томсон Рейтер, значних результатів, зокрема щодо збільшення обсягів та поліпшення культури використання установами НАН України міжнародної наукової інформації.
|
Сторони домовилися про подальший розвиток проекту, що передбачає доступ вітчизняних академічних установ до міжнародної наукометричної платформи Web of Science в рамках консорціуму EVERUM та включає спільне опрацювання варіантів міжнародного грантового фінансування цієї ініціативи.
Керуючий директор щодо країн колишнього СРСР Піотр Марчевський подякував за високу оцінку роботи компанії Томсон Рейтер та наголосив, що з кожним роком відбувається поліпшення взаємодії й активізація співпраці між українськими вченими та світовою науковою спільнотою.
Підсумовуючи дискусію, академік А.Загородній та П.Марчевський домовилися про проведення регулярних навчальних семінарів для вчених Академії та української наукової спільноти, присвячених процесам стратегічного і поточного управління наукою з використанням передових інформаційно-аналітичних рішень у сфері наукометрії, підвищенню якості наукових журналів, управлінню інтелектуальною власністю, а також іншим актуальним питанням.
Фото: Прес-служба НАН України