Згідно з постановою Верховної Ради України від 7 вересня 2016 року було присуджено Премію Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2015 рік. 10 із 20-ти премій отримали молоді вчені наукових установ Національної академії наук України.
Премію Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі прикладних і фундаментальних досліджень та науково-технічних розробок було засновано відповідною постановою парламенту в 2007 році (а вперше присуджено – 2008 року) з метою сприяння розвитку вітчизняної науки і техніки, активізації участі талановитих молодих учених у проведенні міждисциплінарних фундаментальних і прикладних наукових досліджень та науково-технічних розробок, інноваційному розвитку держави, підвищенню престижу наукового працівника та його ролі в суспільстві.
Зазначена премія присуджується щороку. Серед цьогорічних її лауреатів – молоді вчені таких академічних установ, як Інститут математики НАН України (за роботу «Операторні методи розв’язання крайових задач для диференціальних та інтегро-диференціальних рівнянь»), Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України (за роботу «Побудова сучасних систем захисту в телекомунікаційних системах з застосуванням нерозкривних алгоритмів»), Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України та Фізико-хімічний інститут імені О.В. Богатського НАН України (за роботу «Розробка та одержання перспективних неорганічних люмінесцентних матеріалів для детекторів іонізуючого випромінювання та оптоелектроніки»), Інститут електродинаміки НАН України (за роботу «Організація керування в електроенергетичних системах України в ринкових умовах з урахуванням переходу до європейської нормативної бази»), Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України (за роботу «Новітня тектоніка території Дніпродзержинського промислового вузла та її вплив на екологічну безпеку хвостосховищ уранового виробництва»), Інституту органічної хімії НАН України (за роботу «Синтез наноструктурних каліксаренових ефекторів біохімічних процесів та перспективи їх біомедичного застосування»), Інститут біохімії імені О.В. Палладіна НАН України (за роботу «Модуляція секреторного процесу за участі глутаматних транспортерів та рецепторів»), Інститут біології клітини НАН України й Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України (за роботу «Розробка нових біотехнологій отримання рідких біопалив (етанол, бутанол) другого покоління»), Інститут проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України (за роботу «Підвищення конкурентоспроможності приморських регіонів України на основі кластерної моделі та інституційних важелів стимулювання зовнішньоекономічної діяльності»), Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України (за роботу «Соціально-економічний розвиток українського села: оцінка, проблеми, перспективи»).
Щиро вітаємо лауреатів і зичимо їм подальших дослідницьких успіхів!
За інформацією СКНД НОВ Президії НАН України