14 грудня 2016 року в Державному природознавчому музеї НАН України відбулися перші заняття освітньо-пізнавальної програми «Музей дітям: природа на дотик» для дітей з вадами зору.
Метою проекту є розвиток пізнавальної діяльності дітей з особливими потребами та поглиблення їхніх знань у галузі зоології, ботаніки та екології. Діти мають змогу ознайомитися з особливостями будови рослин і тварин, дізнатися цікаві біологічні факти, а також із користю провести час у музеї. Природничо-музейна освітня діяльність є важливим доповненням до загальноосвітніх навчальних програм. Працівники музею докладають значних зусиль для створення навчальної атмосфери, що має полегшити сприйняття нової інформації та допомогти дітям закріпити ті знання, які вони отримали на звичайних уроках.
Проект також вирішує інші актуальні завдання, зокрема сприяє інтеграції людей з вадами зору в активне суспільне та культурне життя. Мета полягає передусім у створенні відповідних умов для таких людей в громадських культурно-освітніх установах. Особливо важливою в цьому контексті є робота з дітьми, які мають усвідомити необхідність бережного ставлення до природи, а також своє місце та роль у довкіллі.
Під час створення освітньо-пізнавальної програми було проведено консультації з тифлопедагогами «Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №100 I-III ступенів». Відповідно до отриманих рекомендацій заняття будуть тривати півтори години в групах чисельністю від 6 до 8 осіб. Кількість занять необмежена. Заняття проводитимуть досвідчені працівники Державного природознавчого музею НАН України.
Тематичні програми для різних вікових груп різняться за складністю та охоплюють значну сферу загальної біології. Так, заплановані заняття з тем: «цікава зоологія», «різноманіття рослин», «екологія», «орнітологія», «покриви тіла тварин» тощо. Кожен тематичний напрям передбачає виконання спеціальних завдань з ліпки, колажу, аплікації з фактурного паперу, а також вироблення гіпсових відбитків.
Діти також працюватимуть з натуральними об’єктами живої природи регіональної флори та фауни, іншими екзотичними експонатами. Окрім натуралій (плоди та кора різних рослин, хутро та інші покриви тіла, опудала тварин, частини скелету, мушлі молюсків, гнізда птахів тощо) використовуватимуться муляжі тварин, відбитки їхніх лап, тифлограми тощо.
Програма розроблена та втілюється за підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації в рамках конкурсу культурно-мистецьких проектів, розроблених громадськими організаціями.
Заняття відбуваються в Державному природознавчому музеї НАН України за адресою: м. Львів, вул. Театральна, 18.
Замовити заняття можна за телефоном: +380 (32) 235-69-17
За інформацією керівника проекту, співробітника
Державного природознавчого музею НАН України
Савицької Анастасії