24-25 травня 2017 року в Інституті проблем кріобіології і кріомедицини (ІПКіК) НАН України (м. Харків) відбувся традиційний науковий захід – 41-а щорічна конференція молодих вчених «Холод в біології та медицині – 2017», організована дирекцією та Радою молодих вчених цієї академічної установи і міжнародною кафедрою ЮНЕСКО з кріобіології при ІПКіК НАН України та присвячена 45-річному ювілею цього інституту.
Крім співробітників та аспірантів ІПКіК НАН України участь у роботі конференції взяли молоді дослідники Інституту радіофізики та електроніки імені О.Я. Усикова НАН України (м. Харків), Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Харківського національного медичного університету, Державного закладу «Український медичний центр акушерства, гінекології та репродуктології МОЗ України» (м. Київ), Харківського обласного перинатального центру, Комунального заходу охорони здоров’я «Харківська міська багатопрофільна лікарня №18», Харківської державної зооветеринарної академії, Медичного центру «ВРТ – клініка репродуктивної медицини», Медичного центру «ІГР» і ПАТ «Фармстандарт-Біолек».
Відкрив захід директор інституту ІПКіК НАН України, голова міжнародної кафедри ЮНЕСКО з кріобіології академік Анатолій Гольцев, який звернувся до присутніх із вітальним словом.
На конференцію було представлено 33 тези доповідей, зокрема, з таких напрямів, як: низькотемпературне збереження біологічних об’єктів (клітин, тканин, органів людини, тварин або рослин), у тому числі підготовка до зберігання, відігрівання, культивування клітин і тканин тощо; реакція біологічних об’єктів на низькі температури; холодова адаптація тварин і рослин; використання низьких температур у медицині; експериментальна та клінічна трансплантологія; розроблення кріобіологічного та кріомедичного обладнання; організація і робота низькотемпературних банків тощо.
У рамках конференції відбувся конкурс на здобуття премій за найкращу наукову роботу, для проведення якого було створено спеціальну конкурсну комісію. При оцінюванні робіт враховувалися різні критерії – відповідність профілю конференції, актуальність теми, методичний рівень роботи, уміння описувати результати, робити адекватні висновки, дотримуватися регламенту, працювати з аудиторією, коротко й інформативно відповідати на запитання, а також якість презентації. За підсумками конкурсу всі три призові місця посіли молоді вчені ІПКіК НАН України: першу премію було присуджено Юлії Мартиновій (за представлену роботу «Вплив ритмічного екстремального охолодження (–120οС) на функціональний стан організму щурів у динамиці їх старіння»), другу – Таїсії Юрчук (за роботу «Кріорезистентність ембріонів людини на стадії морули з аберантною компактизацією»), третю – Ганні Трофімовій (за роботу «Вплив індукції терапевтичної гіпотермії і введення мезенхімальних стромальних клітин на ультраструктуру кардіоміоцитів щурів із експериментальним інфарктом міокарду»). Лауреаток нагородили дипломами та пам’ятними призами.
|
За інформацією ІПКіК НАН України