14 вересня 2017 року за результатами конкурсу «Книга року», що відбувся в межах 24-му Форуму видавців у Львові, перемогу в номінації «Історія» здобув збірник «Українські жінки у горнилі модернізації» (Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2017) під редакцією старшого наукового співробітника відділу соціальної антропології Інституту народознавства (ІН) НАН України кандидата історичних наук Оксани Кісь, яка є також авторкою трьох розділів книги.
Книгу було підготовлено з ініціативи Української асоціації дослідниць жіночої історії (УАДЖІ) та рекомендовано до друку Вченою радою ІН НАН України в січні 2017 року. Ознайомитися зі змістом книги можна на сайті УАДЖІ.
Збірник є науково-популярним виданням, адресованим широкому колу читачів. Співавторки книги – фахові історикині, членки УАДЖІ, спираючись на власні наукові дослідження, доступно та всебічно розкривають гендерні особливості життя й діяльності жінок у контексті стрімких модернізаційних процесів та масштабних історичних катаклізмів першої половини ХХ ст., під впливом яких і занурившись у які українки стали такими, якими є тепер. Книга запрошує замислитися над тим, що означало «бути жінкою» в часи двох світових воєн, емансипації, революцій, Голодомору, радянської влади, окупації, політичних репресій.
Ця книга – про дуже різних українських жінок: селянок і міщанок, робітниць та інтелігенток, освічених і неписьменних, комуністок і націоналісток, українок і представниць інших націй, молодих і старших. Збірник розкриває їхні долі, показуючи, що жінки не були лише пасивними спостерігачками історичних процесів чи жертвами драматичних обставин. Вони були активним учасницями усіх тих змін, долучаючись до них у специфічний жіночий спосіб, були справжніми дієвицями Історії. На думку співавторок збірника, цей складний і багатий жіночий історичний досвід нагадує унікальний сплав металів, що витворився й загартувався у тиглях модернізації.
У презентації збірника, що відбулася 14 вересня 2017 року, взяли участь, крім О. Кісь, доцент Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького кандидат історичних наук Ольга Бежук, науковий співробітник відділу новітньої історії Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України кандидат історичних наук Марта Гавришко, молодший науковий співробітник відділу новітньої історії Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України кандидат історичних наук Іванна Черчович і аспірантка Львівського національного університету імені Івана Франка Мар’яна Байдак.
За інформацією ІН НАН України