Про історію та сьогодення своєї наукової установи, а також про розвиток астрономічних досліджень у нашій країні й у світі журналістам Інтернет-видання «Вікенд у Києві» розповіли вчені Головної астрономічної обсерваторії (ГАО) НАН України.
Коли засновано обсерваторію та хто виступив ініціатором її створення? Чому ця обсерваторія називається головною? Як вона змінювалася впродовж своєї історії? Які експонати зберігаються в Музеї ГАО НАН України? Чим робота сучасних астрономів відрізняється від того, як працювали дослідники неба в давнину? Яким науковим обладнанням користуються астрономи Академії і що з його допомогою вивчають? Чому астрономам із різних країн ефективніше працюється в команді, а не нарізно? Яку практичну користь мають результати досліджень? Які чинники погіршують якість спостережень на телескопах і чи сприятливий у Києві астроклімат? Що вивчають астрофізика й астрометрія? Чи зміниться активність Сонця у найближчі роки і на що слід очікувати землянам? Наскільки високою є ймовірність існування життя на вже відомих людству екзопланетах (планетах біля інших зір)?
На ці й інші запитання відповіли вчені ГАО НАН України – співробітник лабораторії методологічного та інформаційного забезпечення освіти і науки астрономічної кандидат фізико-математичних наук Георгій Ковальчук, науковий співробітник лабораторії швидкоплинних процесів у зірках Ірина Верлюк, завідувач лабораторії методологічного та інформаційного забезпечення освіти і науки астрономічної Іван Крячко, старший науковий співробітник відділу фізики Сонця кандидат фізико-математичних наук Сергій Осіпов і науковий співробітник відділу фізики субзоряних та планетних систем Юліана Кузнєцова.
Відповіді дізнавайтеся з публікації за посиланням: http://project.weekend.today/mao.
Більше інформації про академічну обсерваторію шукайте на її сайті та Facebook-сторінці.