12–13 травня 2018 року в Україні вже вп’яте відбудуться заходи в межах весняних «Днів науки» – науково-популярного проекту, започаткованого молодими вченими Національної академії наук України. Весняні «Дні науки» традиційно присвячуватимуться професійному святу українських науковців – Дню науки, котрий згідно з Указом Президента України відзначається щорічно у третю суботу травня.
Лекції, демонстрації експериментів, майстер-класи, екскурсії, вікторини, ігри й інші події пройдуть у п’яти великих містах нашої держави – Києві, Харкові, Одесі, Житомирі й Луцьку.
Луцьк приєднується до «Днів науки» вперше і пропонує заходи з історії краю, а також круглий стіл із питань культурного туризму на Волині. На житомирян і гостей міста чекатимуть лекції та демонстрації з фізичної й біологічної тематики. В Одесі можна буде дізнатися про актуальні проблеми медицини, астрономії, біології, мікробіології, кріоконсервації. Організатори харківських «Днів науки» планують ознайомити відвідувачів із робототехнікою, 3D-друком, блискавками, зварювальними технологіями, а ще – запросять їх оглянути вуличну хімію, прослухати лекторії «Науковий Андеграунд» і «Арсенал Ідей України», а пізнього вечора – долучитися до астрономічних спостережень. Найбільш насиченою та різноманітною буде програма столичних заходів: їхній спектр охопить математику, фізику, ботаніку, зоологію, молекулярну біологію, медицину (в тому числі й ветеринарну), фізіологію та нейрофізіологію, економіку, археологію тощо. Соціогуманітарні науки буде представлено двома окремими локаціями – Інститутом літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України й кафедрою археології та музеєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Програма «Днів науки» розрахована на найширшу аудиторію – «від 4-до 104-х років». Кожен матиме можливість обрати собі захід до смаку та поспілкуватися зі справжніми науковцями й дізнатися про дослідження, якими вони займаються.
ВІДВІДУВАННЯ ВСІХ ЗАХОДІВ Є БЕЗКОШТОВНИМ.
Але зверніть увагу: для участі в деяких подіях (наприклад, майстер-класах та екскурсіях) потрібна попередня реєстрація.
Програму весняних «Днів науки – 2018» розміщено на сайті проекту: https://dni-nauky.in.ua/ та його Facebook-сторінці: https://www.facebook.com/dni.nauky/ (сюди ж можна звертатися по додаткову інформацію та з інших питань).
Будьте розумними! Будьте з розумними!