30 жовтня 2018 року у Львові відбудеться ІІ Міжнародна міждисциплінарна заочна конференція «Народне мистецтво на початку ХХІ століття: актуальні напрямки досліджень».
Організатори – відділ народного мистецтва Інституту народознавства НАН України та Львівська міська громадська організація «Спілка критиків та істориків мистецтва».
Мета конференції – популяризувати національні особливості та духовну цінність народного мистецтва, виявити й дослідити його сучасні проблеми, спрямувати наукові розвідки на потреби творчих практик ХХІ ст.
До участі запрошуються мистецтвознавці, етнологи, соціальні антропологи, культурологи, музейники, соціологи, філологи та фахівці з інших дисциплін, які цікавляться народним мистецтвом кінця ХХ – початку ХХІ століття.
Учасники конференції візьмуть участь в обговоренні таких питань:
1. Народне мистецтво у міждисциплінарних дискурсах: теорія, методика, термінологія.
2. Місце та роль народного мистецтва у культурному просторі ХХІ століття: осередки, майстри, художні ідеї.
3. Народне мистецтво у практиках навчально-виховних закладів.
4. Народне і академічне мистецтво: взаємозв’язки та взаємовпливи.
5. Збереження та популяризація музейних і приватних збірок народного мистецтва.
Робочі мови конференції: українська, білоруська, польська, російська, англійська.
Форма участі: заочна.
Заявки на участь прийматимуться до 1 серпня 2018 року, тексти доповідей і повідомлень – не пізніше 30 вересня 2018 року (Див.: Додаток 1). Статті обсягом до 16 сторінок машинопису (включно з примітками і резюме), а також ілюстрації та підписи до них (за необхідності) в електронному вигляді слід оформити відповідно до вимог часопису «Народознавчі зошити» (Див.: http://nz.ethnology.lviv.ua/avtoram/) (Див.: Додаток 2). До тексту статті необхідно подати УДК, короткі анотації та ключові слова мовою оригіналу й обов’язково в перекладі англійською.
До розгляду приймаються матеріали, які раніше не публікувалися. Оргкомітет залишає за собою право відхиляти матеріали, які не відповідають тематиці конференції та вимогам до оформлення.
Автори відповідають за повноту висвітлення досліджуваних питань, системність викладу, достовірність наведених фактів, посилання на джерела, написання власних імен, географічних назв тощо.
Заявки на участь та рукописні матеріали надсилайте на електронну адресу оргкомітету: folkarts.lviv@gmail.com (відділ народного мистецтва).
Матеріали буде опубліковано в друкованому виданні «Народознавчі зошити» (2018, № 6) і на сайті: http://nz.ethnology.lviv.ua/pronz/.
Публікація статті для учасників конференції безкоштовна.
Оргкомітет конференції:
– Людмила Мечиславівна Герус (завідувач відділу народного мистецтва Інституту народознавства НАН України, старший науковий співробітник, кандидат мистецтвознавства, ludmilagerus@gmail.com);
– Олена Іванівна Никорак (провідний науковий співробітник відділу народного мистецтва Інституту народознавства НАН України, доктор мистецтвознавства, професор);
– Олена Романівна Козакевич (науковий співробітник відділу народного мистецтва Інституту народознавства НАН України, кандидат мистецтвознавства, kozakevych.olena@gmail.com);
– Анна Романівна Дроцик (учений секретар відділу народного мистецтва Інституту народознавства НАН України, folkarts.lviv@gmail.com).