Учасники 24-ї Національної словацької конференції з сонячної фізики в м. Кежмарок |
Удруге поспіль науковці Радіоастрономічного інституту (РІ) НАН України (м. Харків) взяли участь у роботі традиційної Національної словацької конференції з сонячної фізики. Цього року її робота тривала з 21 по 25 травня у старовинному містечку Кежмарок Попрадського округу Пряшівського краю.
Організатором цього заходу традиційно виступила Центральна астрономічна обсерваторія Міністерства культури Словацької Республіки.
Переважну більшість учасників склали представники багатьох обсерваторій та астрономічних інститутів Словаччини й Чехії. З огляду на популярність і високий організаційний рівень конференції її відвідали – з представленням результатів своїх досліджень – учасники з Німеччини, Польщі, Колумбії, Португалії та Австрії.
Знані астрономи з сусідніх країн прочитали оглядові лекції про новий погляд на Сонце з космосу від початку космічної ери до запланованих місій; 100-річчя Чеського астрономічного товариства та його сонячну секцію; Європейські дослідження Сонця з використанням великого міліметрового радіотелескопу ALMA, розташованого в Чилі; повне сонячне затемнення у 2017 році; майбутній Європейський сонячний телескоп, рекордний за своїми характеристиками, тощо.
Серед невеликої кількості доповідей про геофізичні наслідки різноманітних проявів сонячної активності провідний науковий співробітник РІ НАН України доктор фізико-математичних наук Олексій Дудник представив результати досліджень, присвячених специфічних особливостям у поведінці високоенергетичних заряджених частинок у близькому космосі за даними низькоорбітального космічного апарату, й у варіаціях повного електронного вмісту за даними розгалуженої мережі приймачів сигналів у Центральній Європі від супутників глобальної навігаційної супутникової системи під час геомагнітної бурі 17 березня 2013 року.
Учасники 24-ї Словацької конференції з сонячної фізики з Колумбії (ліворуч) та Чехії (праворуч) у словацьких весільних вбраннях в музеї народного побуту села Ждяр, що поблизу гір Белянські Татри |
За інформацією РІ НАН України