20–21 червня 2018 року на базі ДП «Івченко-Прогрес» (м. Запоріжжя) – визнаного лідера в галузі розроблення сучасних авіаційних газотурбінних двигунів, відбулася сесія наукової ради з проблеми «Механіка деформівного твердого тіла» за порядком денним: «Актуальні проблеми підвищення надійності та ресурсу сучасних авіаційних газотурбінних двигунів та шляхи їх вирішення».
Сесію було організовано на виконання постанови Президії НАН України від 15.04.2017 № 66 та в межах реалізації положень Концепції розвитку НАН України на 2014-2023 рр. щодо підвищення ролі наукових рад у координації актуальних наукових досліджень, в першу чергу для високотехнологічних галузей промисловості України, однією з яких є авіаційне двигунобудування.
Наукова рада постійно проводить виїзні сесії на провідних підприємствах України, де розглядаються питання науково-технічного співробітництва наукових установ та промислових підприємств і конструкторсько-проектних організацій із вирішення питань підвищення надійності й довговічності об’єктів машинобудування.
У роботі сесії взяли участь провідні вчені академічних наукових установ і закладів вищої освіти, зокрема Інституту проблем міцності імені Г.С. Писаренка НАН України (м. Київ), Інституту технічної механіки НАН України і ДКА України (м. Дніпро), Фізико-механічного інституту імені Г.В Карпенка НАН України (м. Львів), Інституту прикладних проблем механіки і математики імені Я.С. Підстригача НАН України (м. Львів), Полтавської державної аграрної академії та інших, а також фахівці підприємств авіаційного двигунобудування.
Група учасників сесії в перерві між засіданнями |
Сесію відкрив заступник голови наукової ради, заступник директора з наукової роботи Інституту проблем міцності імені Г.С. Писаренка НАН України доктор технічних наук, професор А.П. Зіньковський, який відзначив, що основна задача сесії – висококваліфіковане оцінювання стану та перспектив розвитку фундаментальних і прикладних досліджень у галузі авіаційного двигунобудування.
Із вітальним словом до учасників сесії звернувся голова Придніпровського наукового центру НАН України та МОН України, академік-секретар Відділення механіки НАН України академік А.Ф. Булат, який побажав присутнім плідної роботи, а головне – зміцнення науково-технічного співробітництва науковців із промисловістю у вирішенні актуальних задач, котрі виникають при створенні й експлуатації двигунів.
Виступ голови Придніпровського наукового центру НАН України та МОН України, академіка-секретаря Відділення механіки НАН України академіка А.Ф. Булата |
Із доповідями про нагальні проблеми, над вирішенням яких працюють розробники та виробники сучасних авіаційних газотурбінних двигунів, виступили генеральний конструктор ДП «Івченко-Прогрес» доктор технічних наук І.Ф. Кравченко та начальник управління головного конструктора АТ «МОТОР СІЧ» К.М. Подгорський.
Виступ генерального конструктора ДП «Івченко-Прогрес» доктора технічних наук І.Ф. Кравченка |
Виступ начальника управління головного конструктора АТ «МОТОР СІЧ» К.М. Подгорського |
За результатами всебічного обговорення питань, винесених на порядок денний сесії, було сформовано основні напрями науково-технічного співробітництва, спрямовані на реалізацію такого пріоритетного напряму розвитку науки і техніки як виробництво конкурентоспроможних на світовому ринку виробів авіаційного двигунобудування, що неможливо без розроблення методів і засобів підвищення їхньої надійності та довговічності. Для цього передбачається подальше зміцнення творчих зв’язків між науково-дослідними інститутами та підприємством, надання науково-практичних консультацій, підвищення кваліфікації інженерно-технічних працівників підприємства, підготовка спільних наукових публікацій.
За інформацією Інституту проблем міцності імені Г.С. Писаренка НАН України