2 вересня 2018 року науково-популярний проект «Дні науки», який започаткували молоді вчені НАН України, взяв участь у 2-му щорічному фестивалі «ArtDay», який проходив у київському центрі сучасного мистецтва «PinchukArtCentre». Цільова аудиторія фестивалю – діти та підлітки.
Відвідувачі фестивальних «Днів науки» мали нагоду поспілкуватися з науковцями, познайомитися з лабораторними тваринами й отримати сувеніри на пам’ять про цей захід – наліпки з логотипом проекту «Дні науки» та листівки зі знімками, що брали участь у щорічному конкурсі наукових фотографій від «Вікімедіа Україна».
Організатори демонстрували дітям і дорослим гризунів – чорних і білих мишей, а також піщанок (їх іще називають пустельними щурами).
Цих тварин використовують в експериментах при проведенні доклінічних досліджень – наприклад, коли тестують нові медичні препарати, методики лікування тощо. На мишах із чорним забарвленням шерсті найчастіше перевіряють імунні реакції на ті чи інші речовини. Піщанки, подібні до тушканчиків, мають відмінну від звичайних мишей систему кровопостачання мозку, тому на них випробовують дію речовин, які можуть впливати на функціонування нервової системи. Науковці розповіли, яких тварин і в яких умовах утримують у віварії Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН України, чим і як годують лабораторних мишей і за якими ознаками лабораторні тварини відрізняються від інших – як домашніх, так і диких.
|
|
|
|
На завершення спілкування з відвідувачами фестивалю представники «Днів науки» та їхні партнери з іншого вітчизняного науково-популярного проекту «Наукові пікніки в Україні» пропонували голосувати за них у київській програмі бюджету участі, в рамках якої вчені-популяризатори висунули на здобуття міського фінансування дві ініціативи – «Рік науки для Києва» («Наукові пікніки, Медичні пікніки», «Дні науки») і «Науковий сквер на Оболоні». Нагадаємо, попереднього разу «Дням науки» та «Науковим пікнікам» спільно вдалося виграти фінансування на проведення просвітницьких заходів для киян і гостей міста протягом 2018 року.
Наступні науково-популярні заходи відбудуться в столиці вже невдовзі: 22 вересня 2018 року в Парку імені Тараса Шевченка пройдуть чергові «Наукові пікніки в Києві», а 10-11 листопада – осінні «Дні науки».
Більше світлин з «Днів науки» на цьогорічному фестивалі «ArtDay» шукайте у фотоальбомі на Facebook-сторінці Академії.
Відеосюжет телеканалу «ICTV» про цей фестиваль і, зокрема, проект «Дні науки», доступний за посиланням: https://youtu.be/58qfUckE-p8.
Фото прес-служби НАН України