Учасники школи-семінару з академіком Борисом Гриньовим і членом-кореспондентом НАН України Юрієм Малюкіним |
5–8 вересня 2018 року в мальовничому куточку Харківщини, розташованому на березі Печенізького водосховища у с. Мартове, тривала міжнародна школа-семінар для молодих вчених «Функціональні матеріали для технічних та біомедичних застосувань», присвячена 100-річчю Національної академії наук України й організована Інститутом сцинтиляційних матеріалів (ІСМА) НАН України.
У заході взяли участь 39 науковців із України, Білорусі й Ізраїлю. З лекціями виступили 7 науковців, у тому числі молоді вчені. Одним із таких молодих лекторів став старший науковий співробітник ІСМА НАН України Валерій Кононець, який здобув ступінь доктора філософії (PhD) в Університеті Ліон 1 (Франція) та повернувся працювати на Батьківщину.
Доктор хімічних наук Наталія Куцевол розповідає про наноструктурні полімери |
Упродовж зібрання було заслухано усні доповіді молодих учених, присвячені фізиці сцинтиляційних процесів, сцинтиляційним матеріалам і детекторам на їхній основі, люмінесцентним властивостям нанорозмірних систем, люмінесцентним технологіям у біології та медицині.
«Родзинка» цьогорічної школи-семінару – лекція кандидата філософських наук Яніни Пруденко «Трансгуманістична свобода і етика взаємодії зі штучним інтелектом. Сучасні практики Science Art’у», до якої увійшли, зокрема, матеріали, напрацьовані лекторкою спільно з молодими вченими ІСМА НАН України у 2016 році.
Академік Борис Гриньов представляє лекцію з scienceart’у |
Лекція кандидата філософських наук Яніни Пруденко |
Наступну міжнародну школу-семінар «Функціональні матеріали для технічних та біомедичних застосувань» планується провести у вересні 2019 року. Слідкуйте за оголошеннями на сайті Інституту та долучайтеся! Запрошуються всі зацікавлені!
За інформацією ІСМА НАН України