24 жовтня 2018 року відбудеться черговий захід у межах спільного семінару Ради молодих вчених Відділення інформатики НАН України й Інституту проблем математичних машин та систем (ІПММС) НАН України «Інформаційне суспільство: досягнення та виклики» («Informational society:progress and challenges»).
Тема: «Мистецтво прогнозу погоди».
Доповідач – завідувач відділу фізики атмосфери Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України кандидат географічних наук Віталій Шпиг.
Кожен день мільйони людей у світі дивляться телевізор, слухають радіо, читають газети та заходять до Інтернету, щоб дізнатися про погоду. Взагалі питання її прогнозу цікавили людство дуже давно. Перший науковий трактат про погоду написано ще в IV ст. до н.е.
Поступове накопичення інформації щодо погоди та клімату різних широт, починаючи з епохи великих географічних відкриттів, а потім винайдення приладів для вимірювання основних метеорологічних величин (XVII–XVIII ст.), відкрили шлях до наукового передбачення погоди. Що змінилося з тих часів? Парадоксально, але залежність людства від погоди та важливість її передбачення тільки зросли. Сучасний прогноз погоди – це система наукових методів, методик і моделей, реалізація яких забезпечується високотехнологічними засобами вимірювань, комунікації та обчислень.
Початок семінару – о 18.00 год.
за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 45-а
(Київський будинок вчених НАН України).
Facebook-сторінка події
Керівник семінару – старший науковий співробітник відділу математичного моделювання морських і річкових систем Інституту проблем математичних машин та систем НАН України кандидат фізико-математичних наук Катерина Терлецька.