Про явище внутрішніх хвиль в інтерв’ю Інтернет-виданню «Українська правда. Життя» розповіла вчена й популяризаторка науки, керівниця спільного семінару Ради молодих вчених Відділення інформатики НАН України й Інституту проблем математичних машин та систем НАН України «Інформаційне суспільство: досягнення та виклики» («Informational Society: Progress and Challenges»), науковий співробітник відділу математичного моделювання морських і річкових систем цього інституту кандидат фізико-математичних наук Катерина Терлецька.
Дослідниця вивчає динаміку внутрішніх хвиль великих амплітуд і займається чисельним моделюванням стратифікованих течій, які виникають тоді, коли у рідині наявні шари води з різною густиною, що відбувається в усіх природних водоймах.
«Наприклад, якщо річка впадає в море, прісну воду виноситиме на поверхню, а знизу вода буде солоною, оскільки має більшу густину, – пояснює Катерина Терлецька. – В озерах верхній шар прогрівається, а нижній – ні. Знову – стратифікація. На межі цих середовищ виникають внутрішні хвилі, які не побачити очима».
Хто і за яких обставин відкрив і вперше задокументував внутрішні хвилі? Які легенди й інші вигадки пов’язані з хибним тлумаченням цього явища та з чим це пов’язано? Де народжуються найбільші у Світовому океані внутрішні хвилі і як вони впливають на навколишню екосистему? У чому полягає практична користь математики? Як популяризують науку в Республіці Корея? Відповіді на ці й низку інших запитань шукайте в повній версії публікації за посиланням: https://life.pravda.com.ua/society/2018/09/6/232986/.