2–4 жовтня 2018 року в Києві на базі Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка (ІГМР) НАН України відбулася наукова конференція «Геологія і корисні копалини України», присвячена 100-річним ювілеям Національної академії наук України та Державної служби геології та надр України.
До конференції долучилися 117 геологів із України, Польщі, Туреччини. Загалом під час заходу було представлено 19 академічних і галузевих наукових установ, закладів вищої освіти, виробничих організацій та приватних підприємств геологічного профілю.
Роботу конференції розпочав академік-секретар Відділення наук про Землю НАН України, директор ІГМР НАН України академік О.М. Пономаренко. У своєму виступі він наголосив, що на шляху України до сім’ї розвинених європейських країн академічна наука спирається на 100-річний досвід і для подальшого успішного розвитку потребує суттєвої державної підтримки.
Від імені Державної служби геології та надр України вітальне слово виголосив тимчасовий виконувач обов’язків її Голови О.В. Кирилюк.
Із нагоди 100-річних ювілеїв Національної академії наук України та Державної служби геології та надр України учасників конференції також привітали академіки П.Ф. Гожик і В.І. Старостенко, голова ради директорів Tutkovsky PLC П.О. Загороднюк, а також представник Інституту геологічних наук Польської академії наук (ПАН) Я. Шродон.
Сучасний стан і нагальні проблеми геологічного вивчення території України та деяких інших територій за участі українських геологів висвітлювались у 48 усних і понад 30 стендових доповідях. Найбільшу активність виявили вчені-геологи ІГМР НАН України, Інституту геофізики імені С. І. Субботіна НАН України, Інституту геологічних наук НАН України, ННІ «Інститут геології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також гості з Інституту геологічних наук ПАН.
Конференція завершилась активними, а подекуди й гострими дискусіями та ухваленням Проекту спільного рішення. Матеріали конференції (Збірник тез доповідей, Рішення конференції) після доповнень та узгоджень буде розміщено на сайті ІГМР НАН України.
За інформацією ІГМР НАН України