10–11 листопада 2018 року в Києві відбудуться науково-популярні заходи у рамках проекту «Дні науки», започаткованого молодими вченими НАН України. Заходи організовано Радою молодих вчених НАН України за підтримки Президії НАН України. Осінні «Дні науки» присвячуються Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку, який відзначається щороку 10 листопада. Мета проекту – демонструвати досягнення науки у світі загалом і в Україні зокрема, пропагувати науковий світогляд, поглиблювати зв’язки між науковою спільнотою та громадськістю.
10–11 листопада в українській столиці триватимуть лекції, демонстрації, воркшопи, експерименти, майстер-класи й екскурсії, розраховані на найширшу аудиторію та найрізноманітніші смаки. Формат усіх заходів передбачає активну участь в обговоренні матеріалу, тому відвідувачі зможуть не тільки послухати, а й поставити запитання та подискутувати з актуальних тем разом зі справжніми науковцями.
Участь у київських «Днях науки» візьмуть установи НАН України (Інститут ботаніки імені М.Г. Холодного, Інститут зоології імені І.І. Шмальгаузена, Інститут фізіології імені О.О. Богомольця, Інститут молекулярної біології і генетики, Археологічний музей Інституту археології), Астрономічний музей і Астрономічна обсерваторія Київського національного університету імені Тараса Шевченка, факультет ветеринарної медицини Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.
Протягом цих двох днів можна буде дізнатися, коли і як відкрили перші ферменти, чи здатен чоловік народити дитину від жінки, як музика впливає на наш мозок і про що «спілкуються» між собою нейрони, а також розвіяти міфи про радіацію і навчитися користуватися дозиметром, роздивитися евглену під мікроскопом та провести хімічні досліди, долучитися до літературної пригоди й написати свій перший детектив. Крім того, на всіх охочих чекатиме воркшоп із виготовлення кам’яних знарядь праці й відповідь на запитання: «Чому людям подобаються котики і дельфіни?».
Не варто оминати увагою й мистецьку екскурсію у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків і оглядову екскурсію найстарішою обсерваторією Києва.
ВІДВІДУВАННЯ ВСІХ ЗАХОДІВ Є ВІЛЬНИМ І БЕЗКОШТОВНИМ.
Докладну інформацію про «Дні науки – 2018» розміщено на: dni-nauky.in.ua, facebook.com/dni.nauky, іnstagram@dni.naukу та telegram@dninauky
Контактна особа:
Сергій Гончаров +380935150182 morozless@gmail.com; dni.nauky@gmail.com
Open content separately