Журналісти газети «Сьогодні» прогулялися вулицею Володимирською у Києві та уважно придивилися до «наукових» будівель, значна частина яких зосереджена саме тут.
Відправною точкою маршруту тав Київський будинок вчених НАН України (вул. Володимирська, 45-а), розташований у будівлі, зведеній за проектом архітектора Олександра Хайнацького у 1891–1892 роках. Будинок вчених у цьому приміщенні відкрився 1947 року та продовжує працювати і досі. Тут проводяться зустрічі, засідання різних клубів, відбуваються концерти й інші заходи.
Неможливо було не зупинитися і перед будинком за адресою: Володимирська, 55, який є пам’ятником архітектури, а споруджений у 1914–1927 роках за проектом видатного архітектора Павла Альошина. Нині там діє Великий конференц-зал НАН України, де часто проводяться наукові конференції, з’їзди, економічні форуми, презентації, навчальні та ділові семінари. До тильного боку цієї будівлі прилягає Національний науково-природничий музей (ННПМ) НАН України (вулиця Б. Хмельницького, 15), створений 1966 року.
Поряд із ННПМ НАН України стоїть бронзовий бюст Президента Національної академії наук України академіка Бориса Євгеновича Патона, який за видатні заслуги удостоївся честі бути увічненим за життя – як двічі Герой Соціалістичної Праці. Автор роботи – народний художник України Олександр Павлович Скобліков.
У будівлі з яскравим жовтим фасадом на вулиці Володимирській, 54, розташовується серце всієї величезної наукової організації – Президія НАН України. Її будівлю було зведено у 1851 році за проектом архітектора Вікентія Беретті, а вчені займають його від початку XX століття.
Ще один пам’ятник архітектури, який неможливо оминути увагою, – масштабна будівля у стилі неокласицизму на вулиці Володимирській, 62, споруджена в першій половині минулого століття. Зараз це один із корпусів Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (НБУВ), яка також перебуває у підпорядкуванні Національної академії наук України. Тут розташовуються відділи стародруків і рідкісних видань, музичних фондів, Інститут бібліографічних досліджень та інші підрозділи.
Докладніше читайте за посиланням: https://ukr.segodnya.ua/kiev/kwheretogo/uchenye-mesta-kieva-serdce-akademii-nauk-i-vstrecha-s-patonom-1197891.html
Фото: «Сьогодні»