18 січня 2019 року гостем чергового випуску програми «Будьте здорові!» Чорноморської телерадіокомпанії став директор Інституту колоїдної хімії та хімії води (ІКХХВ) імені А.В. Думанського НАН України академік Владислав Гончарук.
За словами вченого, зростання антропогенного впливу на навколишнє середовище потребує нового підходу до оцінювання якості важливого для людства ресурсу – питної води – та запровадження нових технологій її підготовки. Єдиною в Україні й на всьому пострадянському просторі академічною установою, фахівці якої вивчають хімію, фізику та біологію води, є ІКХХВ імені А.В. Думанського НАН України.
Далі академік Владислав Гончарук поінформував про досягнення очолюваного ним інституту. Він зазначив, що ще у 1990-ті роки разом із тодішнім мером Києва
О.О. Омельченком ініціював відкриття у місті понад 350 бюветів із якісною артезіанською водою. Цю воду вчений рекомендує населенню для пиття.
Як розповів гість телестудії, в ІКХХВ імені А.В. Думанського НАН України працює Науково-технічний центр випробування якості води, здійснюється аналіз усіх типів вод, у тому числі в київських бюветах. Дані про якість води з бюветів і карту розташування бюветів представлено на сайті інституту. Академік Владислав Гончарчук пояснив, що якість води контролюється методом біотестування на організменому та клітинному рівнях, який належить ученим ІКХХВ імені А.В. Думанського НАН України.
Фахівці цієї установи розробили також унікальні технології й апарати підготовки питної води, які впроваджено у багатьох містах України.
Академік Владислав Гончарук також відповів на запитання телеглядачів щодо якості питної води, а також про те, яку воду варто вживати та як її очищувати від шкідливих домішок.
Більше дізнавайтеся з відеозапису телепередачі: https://youtu.be/unoLUxszgoc.
Цей та інші відеозаписи інтерв’ю академіка Владислава Гончарука можна переглянути за посиланням: http://iccwc.org.ua/institute-in-the-media/video.html.
За інформацією ІКХХВ імені А.В. Думанського НАН України