30 жовтня 2019 року в Державному природознавчому музеї НАН України, що у Львові, відбулася презентація освітньої музейної програми для дітей з інвалідністю «Школа льодовикового періоду», яка розроблена на базі постійної експозиції музею «Льодовикова епоха» за підтримки Українського культурного фонду.
Програма створена для дітей з вадами слуху, зору та особливостями розвитку: затримка психо-мовленнєвого розвитку, розумова відсталість, синдром Дауна, розлади аутичного спектру. Про це у розмові з кореспондентом інформаційної агенції
“Гал-інфо” розповіла завідувачка лабораторії експозиції музейної педагогіки, керівник проекту Анастасія Савицька.
За її словами, спільно з корекційними педагогами та працівниками українських та польських музеїв із досвідом розробки інклюзивних програм у музеї створили спеціальні об’єкти для експозиції. Це чотири експонати: фігура мамонта, волохатого носорога, муляж відбитка ноги мамонта та муляж шерсті мамонта. До цих об’єктів можна торкатися та вивчати їх.
Частиною програми також є інтерактивні екскурсії-демонстрації про Льодовикову епоху, клімат та вимерлих гігантів – мамута та волохатого носорога.
«На виставці ми демонструємо зуб мамонта і волохатого носорога. Даємо можливість доторкнутися до знарядь праці, зроблених із кременю. Також діти зможуть торкнутися самого кременю, щоб зрозуміти, як він виглядав, відчути на дотик зразки шкур різних тварин, кістки та роги, скам’янілі молюски. Всі ці речі доповнюють картину і допомагають зрозуміти, що тоді відбувалося на нашій планеті. На виставці також представлений астрономічний механізм телурій, що допомагає продемонструвати рух обертання планети навколо Сонця», - розповіла Анастасія Савицька.
Мета програми – сприяти інклюзивності в сфері природничої музеології та освіти. Взяти участь у ній зможуть не тільки діти з інвалідністю, які навчаються в спеціалізованих закладах освіти, а й школи з інклюзивним типом навчання, родини з дітьми або іншими членами родини з інвалідністю та організації, що надають допомогу людям з особливими потребами.
Програма безкоштовна, але для участі в ній необхідний попередній запис у музеї.
Фото: Олена Ляхович.
Джерело: ІА “Гал-інфо”.