Конференція була організована Інститутом ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України спільно з Біологічним факультетом Харківського національного університету (ХНУ) імені В. Н. Каразіна.
Декан біологічного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна доктор біологічних наук Василь Жмурко |
Відкриття та частина пленарних доповідей пройшли у головному корпусі університету. Конференцію урочисто відкрив декан біологічного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна доктор біологічних наук Василь Жмурко. Основна частина заходу відбувалась на Біологічній станції ХНУ імені В.Н. Каразіна у с. Гайдари (Зміївський р-н, Харківська обл.). На другий та третій день конференції пройшли секційні засідання, пленарні доповіді та майстер класи. Також у рамках програми були передбачені екскурсія до НПП «Гомільшанські ліси» та відвідання музею історії ХНУ імені В.Н. Каразіна.
В музеї історії Харківського національного університету |
Вид на р. Сіверський Донець. Біологічна станція ХНУ імені В. Н. Каразіна |
У програму конференції увійшло 4 пленарні та 25 секційних доповідей.
Кандидат біологічних наук Олег Прилуцький |
Кандидат біологічних наук Олександр Поліщук |
На пленарних засіданнях учасники конференції заслухали доповіді про сучасні ботанічні, мікологічні дослідження: «Експресія та активність рослинних карбоангідраз за дії стресорів» (старший науковий співробітник відділу мембранології і фітохімії Інституту ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України кандидат біологічних наук Олександр Поліщук), «Дешифрування рослинності за мультиспектральними супутниковими знімками» (старший викладач кафедри мікології та фітоімунології ХНУ імені В.Н. Каразіна кандидат біологічних наук Олег Прилуцький), «Що нам відомо про еволюцію міксоміцетів» (завідувач кафедри ботаніки ХНПУ імені Г.С. Сковороди доктор біологічних наук Дмитро Леонтьєв,), а також оглядову доповідь із історії науки «Основи етномікології, або як гриби допомогли людині стати собою» (викладач кафедри мікології та фітоімунології ХНУ імені В.Н. Каразіна кандидат біологічних наук Олександр Акулов).
Кандидат біологічних наук Олександр Акулов |
Доктор біологічних наук Дмитро Леонтьєв |
Учасники конференції |
Секційні доповіді охоплювали широке коло питань. Молоді науковці представили результати своїх досліджень в галузях альгології, бріології, ліхенології, мікології, молекулярної біології, фізіології та біохімії рослин, фітогормонології, клітинної біології, генетики, анатомії, морфології та географії рослин, екології рослин, фітоценології, дендрології, інтродукції рослин та ін. Тези доповідей опубліковано в збірнику матеріалів конференції, електронний варіант якого розміщенно на веб-сайті Ради молодих учених Інституту ботаніки ім. М. Г.Холодного НАН України.
7 вересня на базі Біологічної станції ХНУ імені В.Н. Каразіна відбувся майстер-клас з ідентифікації міксоміцетів під керівництвом Дмитра Леонтьєва.
Під час майстеркласу |
8 вересня в рамках конференції Олегом Прилуцьким була проведена екскурсія по НПП «Гомільшанські ліси», під час якої проведено геоботанічний майстер клас з закладки пробних ділянок. Майстер-клас провели провідний інженер відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України Ольга Чусова та аспірант відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України Дарія Ширяєва.
Екскурсія в НПП «Гомільшанські ліси» |
Роботу конференції було схвалено в цілому оргкомітетом та її учасниками, а також висловлено думку про необхідність проведення подальших заходів такого спрямування.
Оргкомітет висловлює подяку студентам біологічного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна Бондаренко Г.М., Лещенко Ю.С. та Гарбузу Д.І. за активну участь в організації та проведенні конференції.
Оргкомітет також вдячний студентському науковому товариству та профбюро біологічного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна за сприяння та всебічну підтримку у проведенні конференції.
Учасники конференції |
За інформацією Інституту ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України