Авторка та упорядниця видання – наукова співробітниця відділу джерелознавства новітньої історії України Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України Тіна Пересунько.
Вручення відзнаки відбулось під час церемонії нагородження лауреатів ХХІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2019» 21 лютого 2020 року в Київській міській державній адміністрації.
 Вручення диплому лауреата ХХІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2019» в номінації «Минувшина (популярні видання/історична белетристика)» |
Видання «Культурна дипломатія Симона Петлюри: «Щедрик» проти «русского мира». Місія капели Олександра Кошиця (1919-1924)» було висунуто експертною радою ХХІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2019» одразу у двох номінаціях: Премія «Нонфікшн» (за кращу книжку вітчизняного автора, яка висвітлює, інтерпретує та аналізує факти і явища суспільного життя, історії, природи або мистецтва); Номінація «Минувшина» (популярні видання / історична белетристика).
На премію лауреата в номінації «Минувшина» (популярні видання/історична белетристика), в якій видання Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського здобуло перемогу конкурсу Книжка Року-2019, усього номінувалося 25 видань.
 Диплом лауреата ХХІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2019» в номінації «Минувшина (популярні видання/історична белетристика)»: видання «Культурна дипломатія Симона Петлюри: «Щедрик» проти «русского мира». Місія капели Олександра Кошиця (1919-1924)» (авторка-упорядниця Т. Пересунько). – К.: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України; АртЕк, 2019. |
Довідково про книгу
У виданні вперше оприлюднюється унікальна хроніка тріумфального турне Української Республіканської Капели під орудою диригента Олександра Кошиця у країнах Західної Європи, Північної та Південної Америки у 1919–1924 роках. Гастролі Капели, як представницької державної інституції Української Народної Республіки, були ініційовані Головою Директорії і Головним Отаманом військ УНР Симоном Петлюрою з метою протидії російській пропаганді та промоції української незалежності в Європі. Саме завдяки цим гастролям світ уперше почув «Щедрика» Миколи Леонтовича, а українська культура і державний престиж України здобули позитивний резонанс у 17 країнах світу.
Авторкою зібрано та оприлюднено кількасот унікальних рецензій європейської та американської преси, листи видатних політичних і культурних діячів світу з відгуками про Україну і українську культуру. Подаються фрагменти подорожніх щоденників учасників турне, листування Симона Петлюри і Олександра Кошиця, урядові документи культурної політики УНР. Усього опубліковано понад півтисячі архівних документів, що демонструють тяглість державних традицій України в галузі культурної дипломатії і спроможність української культури на світовий резонанс.
Книга є результатом кількарічної дослідницької роботи Тіни Пересунько з фондами Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України. Проект приурочено до відзначення у 2019 році 140-річчя з дня народження Симона Петлюри, 100-річчя європейської прем’єри «Щедрика» і 100-річчя культурної дипломатії України і спрямовано на промоцію іміджевої спадщини Української Народної Республіки в галузі культурної дипломатії.
За інформацією Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України